Jak chránit displej smartphonu – Gorilla Glass nebo safír?

Sapphire-screens

Chceme, aby naše zařízení byla dobře chráněna. Upřímně řečeno, když si nyní budete vybírat chytrý telefon, budete přihlížet ke skutečnosti, zda takový produkt má displej zabezpečený proti škrábancům, nebo vám to bude úplně jedno.

Odpověď si dovolím uhodnout. Pokud patříte mezi zákazníky, kteří se zajímají nové smartphony, pak budete zcela jistě požadovat, aby váš nový mazlíček měl alespoň Corning Gorilla Glass. Celý průmysl nám vsugeroval, že pokud nebudeme mít přístroj zabezpečený proti škrábancům, stane se opravdu velké neštěstí. Marketéři nám servírují ochranu displejů s Gorilla Glass jako naprosto zásadní výhodu daného telefonu nebo tabletu.

corning-gorilla-glass

A pravdou také je, že firma Corning je tahounem v tomto odvětví. Ale máme tu také alternativu, o které se příliš nemluví, a možná jen neznalost zákazníků jí odklání na druhou kolej. Safírové obrazovky jsou na trhu celkem vítanou alternativou. Otázka zní, zda se jim podaří sesadit Gorilla Glass z trůnu. Firma Corning je samozřejmě na safírovou hrozbu připravena. Nedávno ve svých laboratořích prováděla testy Gorilla Glass 3 a došla k závěru, že safír je trochu odolnější proti škrábnutí, ale stále je velmi náchylný ke zlomení. Jeden ze šéfů společnosti Corning přišel hned s vyjádřením, že při jejich klasickém zátěžovém testu, kdy je sklo celých 45 minut podrobováno zkoušce proti škrábnutí, obstálo lépe Gorilla Glass. Safír je prý křehký a dokonce prý může být po prasknutí nebezpečný pro své uživatele. Čekat jiný názor od představitelů konkurenční technologie je asi nemyslitelné.

Sapphire-screens

Jinými slovy lze říci, že Corning se snaží poukázat na skutečnost, že safír nemusí být nejlepším materiálem pro novou generaci displejů. Corining prý safír v dohledné době používat nebude. Tato vyjádření musí čtenář brát s rezervou. Jsou to zajímavé infromace, ale mnohem významnější by byl asi nezávislý test.

Zdroj: Androidauthority

Karel Drda
O Autorovi - Karel Drda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)