iPady za zbraně? Šéf bezpečnosti Applu lítá v problému. Androidem by asi šerifa neuplatil

iPady zbraně úplatek

V Kalifornii probíhá vyšetřování zvláštního případu, který se točí okolo technologického obra Apple. Použít dodávku iPadů jako úplatek pro polici? Působí to jako scéna ze zvláštního filmu, ale úřady v USA teď začaly vyšetřovat právě takový případ. Jakou roli v tom hraje samotný šéf bezpečnosti Applu?

Technologické firmy jako Apple, Google nebo Tesla mají často mnoho technologií, které potřebují za každou cenu chránit před průmyslovou špionáží. Neváhají proto budovat špičkové bezpečnostní divize. Do těch často najímají ostré hochy se zkušeností z amerických tajných služeb nebo armády. Globální šéf bezpečnosti Applu Thomas Moyer, který prošel rozvědkou amerického námořnictva, teď čelí obviněním z pokusu uplatit úřad šerifa.

Za povolení nosit skryté zbraně pro svoje lidi totiž údajně nabídnul úplatek 200 iPadů v hodnotě 70 000 USD (přes 1,5 milionu korun). Transakce měla být maskovaná jako dar pro policejní oddělení. Můžeme si o Apple produktech myslet cokoliv, ale to že s nimi lze takto „platit“ už něco značí. Použít telefony s Androidem k podobným účelům by bylo asi o poznání těžší. Apple k situaci vydal prohlášení, že provedl důkladné interní vyšetřování a nebylo odhaleno žádné pochybení. Nabízí se otázka, které oddělení v Applu asi mohlo takové vyšetřování provést. :)

Jak byste se zachovali v situaci zaměstnanců místního šerifa?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)