Aplikace Instagram bude nově přiznávat, že má výpadky

Instagram výpadky notifikace upozornění

Pamatujete, jak se minulé pondělí lidem po celém světě málem zastavil společenský život, protože přestaly fungovat sociální sítě Facebook a Instagram, komunikátory Messenger a WhatsApp a problémy měl dokonce i český Vodafone? Jestli vás to nějakým způsobem zasáhlo, dost možná jste si několik desítek minut a možná i hodin kladli otázku “Co se jako děje?”. Odpověď, navíc dost komplikovaná, dorazila až celkem dlouho po události. Minimálně Instagram chce jít v podobných situacích uživatelům naproti a nově bude na výpadky i jejich okolnosti a průběh řešení informovat skrze notifikace.

Instagram
Instagram

“Uvědomujeme si, že výpadky jsou pro uživatele nepříjemné a současně je nechávají v nevědomosti, zda náhodou není problém na jejich straně. Pro lepší vyjasnění těchto situací jsme se rozhodli vydávat informace přímo od nás. V nabídce Aktivita testujeme nový formát upozornění, která budou upozorňovat na výpadky a také na jejich vyřešení,” píše Instagram na svém blogu.

Instagram výpadky upozornění notifikace ukázka

Tyto notifikace nebudou chodit při každém problému, ale jen u těch větších, kde se lidé mohou ptát po původu. Experiment poběží několik měsíců v USA a jestli se funkce ukáže jako užitečný, vývojáři Instagramu ji připraví pro širší publikum.

Výpadek které služby vás nejvíce omezil?

Zdroj: Instagram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)