Instagram po letech vylepšil dlouho zanedbávanou funkci

Instagram místo místa mapa

Mobilní aplikace sociální sítě Instagram po dlouhých letech dostává vylepšení u funkce, kterou používá drtivá většina uživatelů, ale která byla snad od vytvoření této služby netknutá. Jde o určení polohy, na kterém chce uživatel označit vytvoření příspěvku. Doposud tento nástroj nabízel pouze běžné textové našeptávání, které navíc nebylo vždy úplně spolehlivé. Zejména v zahraničí pak hrozilo, že autor označí úplně jiné místo s podobným názvem. Používání má znatelně vylepšit mapa.

Instagram
Instagram

O novince informoval na této sociální síti přímo šéf firmy Meta Mark Zuckerberg. Trochu nešikovně v mizejícím “storíčku”, které se ale podařilo zachytit. Jde z něj vyčíst, že mapa nabídne místa blízká aktuální pozici uživatele, takže by měla předejít označení úplně jiné lokalitě. Současně bude možné místa dělit podle kategorií, díky čemuž půjdou vytřídit například restaurace, muzea, náměstí a tak dále.

Instagram místo místa mapa Zuckerberg

K dispozici nicméně bude i nadále vyhledávání, třeba i po městech. Zůstane tak zachována možnost označit příspěvek u nějakého místa zpětně. K dispozici bude také ukládání některých míst. Zuckerberg novinku oznámil s tím, že je na Instagramu nově dostupná. My jsme tam zatím novou mapu nezahlédli, ale třeba budete mít větší štěstí.

Kolik dáváte na Instagram příspěvků měsíčně?

Zdroj: techcrunch

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)