TOPlist

Chytré osvětlení za pakatel. IKEA v Česku prodává novou chytrou RGB žárovku!

ikea nova zarovka rgb smart
  • IKEA představila v Evropě novou žárovku TRÅDFRI LED E14
  • K domácnosti ji připojíte skrz bránu DIRIGERA
  • V Česku vychází na 249 korun

Švédský gigant v oblasti nábytku a bytových doplňků IKEA rozšiřuje svůj sortiment chytrých produktů o novou LED žárovku TRÅDFRI E14 s 806 lumeny a paticí E14. Tato novinka slibuje jasně bílé nebo barevné světlo, které lze stmívat a ovládat na dálku. Nabídka produktů TRÅDFRI už teď není úplně malá a rozdělení označení dle lumenů, není dle mého názoru úplně šťastné. Každopádně pojďme k samotným specifikacím a české ceně.

Žárovka se připojuje k rozbočovači DIRIGERA a umožňuje tak integraci do chytré domácnosti, k jiné bráně ji (stejně jako ostatní žárovky IKEA) bohužel nepřipojíte. Ovládat ji lze pomocí aplikace IKEA Home, která umožňuje nastavit teplotu a barvu světla, a to v rozsahu od studené bílé (4 000 K) až po teplou žlutou (1 780 K). Kromě bílého světla si uživatelé mohou vybrat z široké palety barevných odstínů, včetně oranžové, růžové, fialové, modré a dalších.

Novinka má tvar koule a průměr 60 mm. Očekávaná životnost je 25 000 hodin a spotřeba energie v pohotovostním režimu je 0,3 W.

IKEA Home smart
IKEA Home smart

Chytrá LED žárovka IKEA TRÅDFRI E14 806 lumenů je v současnosti dostupná v řadě evropských zemí včetně Itálie, Španělska, Nizozemska, Francie a Česka. Ceny se liší v závislosti na zemi, u nás je k dispozici za 249 korun.

Cena: 249 Kč

Máte zkušenosti s chytrými žárovkami IKEA?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)