TOPlist

Rychlé nabíjení za hubičku? IKEA nově v Česku prodává duální 45W nabíječku, stojí pár korun

IKEA nabíječka 45W dual
  • IKEA začala v České republice prodávat duální 45W nabíječku SJÖSS
  • Oproti konkurenci je podstatně levnější, stojí 249 korun
  • Levnější varianta se u nás zatím neprodává, má slabší výkon a jen jedno USB

Švédský gigant IKEA rozšiřuje svou nabídku příslušenství o dvě nové nabíječky SJÖSS s USB-C. Jedná se o kompaktní a přenosná zařízení, která vám umožní pohodlně nabíjet vaše smartphony, notebooky a další elektroniku na cestách, potěší navíc velmi příznivá cena.

Nabíječky SJÖSS jsou dostupné ve dvou variantách, přičemž ta výkonnější se prodává i v České republice. K mání je sice jen jeden kus v Brně, ale naskladnění v e-shopu a na pražských pobočkách se pravděpodobně dočkáme brzy. Zatím není jasné, zda se na náš trh dostane i levnější model s jedním USB.

  • 30W model s jedním portem USB (bílý plastový kryt, váha 80 g) za 6,99 EUR (cca 170 Kč) v Nizozemsku, 5,99 EUR (cca 150 Kč) ve Francii
  • 45W model se dvěma porty USB (bílý plastový kryt, váha 130 g) za 249 Kč v Česku

Nabíječka podporuje standardy PD 3.0 a QC4+ pro rychlé nabíjení, technologie Programmable Power Supply (PPS) pomáhá snižovat ztráty energie během nabíjení. Pokud se rozhodnete nabíjet dvě zařízení, výkon 45 W se rozdělí na 22 W pro každý výstup, což je stále dostatečná hodnota pro dobití telefonu, tabletu, hodinek, sluchátek a dalšího příslušenství. Samozřejmostí je ochrana proti přehřátí a zkratu.

Nabíječku si můžete přizpůsobit pomocí 3 přiložených barevných nálepek v zelené, oranžové a modré, avšak nabíjecí kabel byste v balení hledali marně, což ale lze za danou cenu snadno odpustit, konkurenční firmy navíc také většinou kabel nepřikládají. Když už jsme u ceny, ta je nastavena velmi dobře. V Česku stojí konkurenční produkty podstatně více, ať se bavíme o značkách jako FIXED, AlzaPower nebo Xiaomi.

Cena: 249 Kč

Jak se vám zamlouvá nová nabíječka IKEA SJÖSS?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)