Huawei Watch GT4 jsou tu! Mají 14denní výdrž, parádní displej a změří i e-sport

huawei watch gt 4
  • Po více než roční pauze jsme se dočkali další řady hodinek GT od Huawei 
  • Novinka se může pochlubit parádním displejem, lepším senzorem a umí zaznamenávat i e-sport
  • Na jedno nabití vydrží až 14 dní, v Česku startuje na 5 999 korunách

Spekulace okolo hodinek Huawei Watch GT4 se konečně naplnily. Novinka nyní oficiálně přichází na trh ve dvou velikostech. Nabízejí krásný AMOLED displej, hromadu zdravotních a sportovních aktivit a docela zajímavou cenu.

Skvělý AMOLED s Always-On

Displej 46mm modelu má úhlopříčku 1,43″ a rozlišení 466 x 466 pixelů, zatímco 41mm model nabízí 1,32″ displej se shodným rozlišením. Pochopitelně jde o AMOLED panely s podporou Always-On, který je schopen zobrazit o 20 % více informací. Uživatelé dostanou na výběr z 12 oficiálních ciferníků.

Podrobnější měření spánku i měření e-sportu

Huawei se pyšnil také novou technologií TruSeen 5.5+, která se může pochlubit vysoce přesným měřením srdečního tepu, hodinky samozřejmě změří ale také SpO2 a stres. Funkce TruSleep 3.0 detailně zanalyzuje spánek, Sleep Breathing Awareness zase upozorní na případné problémy s dýcháním během spánku. Firma zmínila také nový GPS systém, který by měl určovat polohu až o 30 % přesněji. Hodinky podporují více než 100 různých sportovních režimů, nově zde nalezneme třeba i e-sport.

Až dvoutýdenní výdrž na jedno nabití

Jedním z klíčových aspektů hodinek řady GT je výdrž baterie, která ve 46mm modelu dosahuje až 14 dní, v menším 41mm kabátku 7 dní. Hodinky tedy nabízejí o 20 % lepší výdrž než u předchozí generace GT3. Ženy ocení funkci Menstrual Cycle Management 3.0, která je o 15 % přesnější v predikci prvního dne menstruace než konkurenční chytré hodinky. Tedy alespoň to tvrdí Huawei.

huawei watch gt4 výdrž

Huawei Watch GT4 jsou kompatibilní se systémy Android i iOS. Nechybí podpora pro aplikace jako Strava, Komoot a Runtastic, ale třeba také Petal Maps od Huawei. Za zmínku stojí také přítomnost NFC (ačkoliv není stále jasné, zda budou platby podporovány v ČR) a certifikace IP68.

České ceny hodinek Huawei Watch GT4

Ceny jsou v Česku nastaveny docela rozumně. Nejlevnější 46mm variantu s černým páskem koupíte za 5 999 Kč, řemínek z hnědé kůže vyjde o 500 Kč dráž. Modely s pouzdrem z nerezové oceli začínají na 8 499 Kč, 46mm varianta stojí o 1 000 Kč více. Pokud si hodinky pořídíte do 15. října, obdržíte jako bonus TWS sluchátka Huawei FreeBuds SE 2.

Huawei Watch GT 4 | 41mm vs 46mm | Hands-On Review

Huawei Watch GT 4 | 41mm vs 46mm | Hands-On Review

Jak se vám líbí hodinky Huawei Watch GT4?

Zdroj: tisková zpráva, Huawei, GSMArena, Expertreviews

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)