Panasonic, Toshiba a někteří operátoři pozastavují spolupráci s Huawei

konec spoluprace společnosti Huawei

Od čínské společnosti Huawei se otáčí zády stále více a více partnerů. Kromě velké řady amerických společností, které musí plnit nařízení vlády, to byla nedávno i britská společnost ARM a nyní i Panasonic či Toshiba. Zároveň i operátoři reagují. A to třeba zákazem prodejů Huawei telefonů.

Další společnosti pozastavují spolupráci s Huawei

Každým dnem se přidávají nové a nové společnosti, které dávají ruce pryč od spolupráce s Huawei. Japonská společnost Toshiba oznámila, že ukončila dodávky elektronických součástek pro Huawei. A to minimálně do té doby, než zkontrolují, jestli v součástkách nejsou americké technologie. Společnost neprozradila o jaké součástky se přesně jedná, nicméně Toshiba hlavně vyváží pevné disky, polovodiče a speciální systémy pro rychlé zpracování dat.

huawei usa zakaz pozastaveni

Velice podobně zareagovala i společnost Panasonic, která rovněž ukončila spolupráci s Huawei. A to minimálně do té doby, než zkontrolují, jestli v součástkách nejsou americké technologie. Mluvčí společnost následně dodal, že Panasonic bude i nadále přísné dodržovat zákony a předpisy zemí a regionů, ve kterých podniká.

politika huawei usa zte zakaz

Není to ale jen o technologiích. Tchajvanský operátor Chunghwa Telecom oznámil, že nebude prodávat žádné nové Huawei telefony a nadále nebudou spolupracovat s čínskou společností. Problémy musí Huawei řešit i v Evropě. A to konkrétně ve Velké Británii, kde se připravuje brzké spuštění 5G sítí. Dva hlavní operátoři Vodafone a EE (Everything Everywhere) nebudou podporovat Huawei telefony při spuštění 5G sítí a nepočítají s jejich prodejem. Jedná se tedy hlavně o zrušení prodeje Huawei Mate 20 X 5G, speciální edice telefonu s podporou sítí nové generace.

Budou podle vás ukončovat spolupráci další společnosti?

Zdroje: totalpei.com, nikkei.com, bbc.com, androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)