Huawei P30 Lite vs. Honor 20 Lite: sourozenci dorazili do ČR, kterého zvolit?

Huawei P30 lite vs Honor 20 lite

U telefonů Huawei a Honor jsme si již zvykli na nulové či jen drobné rozdíly ve výbavách. Největším rozdílem mezi některými jejich řadami byl zpravidla design a cena. Tou obvykle bodoval Honor, který často dokázal nabídnout identický hardware o pár stokorun levněji. Nebylo by tedy žádným překvapením, kdyby se mateřský Huawei rozhodl stejný přístup zvolit i u modelů Huawei P30 Lite a Honor 20 Lite. Pro tentokrát je však odlišností u bratrské dvojice více a narostl i cenový rozdíl.

Rozdíly patrné na první dotek

Prvním rozdílem, kterého si všimnete na první pohled – nebo spíše dotek – je konstrukční zpracování. Zatímco Huawei P30 Lite nabízí tělo kombinující hliník a sklo, Honor 20 Lite se musel spokojit s plastem. Ten sice teoreticky lépe odolá pádům, na druhou stranu nepůsobí tak honosně a v dané lesklé úpravě může být více náchylný na poškrábání. Další rozdíl můžete odhalit také pouhým pohledem – Honor 20 Lite zůstal věrný, dnes se již nebojíme říct, zastaralému microUSB. Huawei naštěstí zvolil u P30 Lite USB-C. Bohužel v obou případech jsou konektory svázány s řadičem USB 2.0. S konektorem je spjata i rychlost nabíjení. Huawei zvládá 18W rychlonabíjení a Honor si musí vystačit s klasickým 10W nabíjením.

Pro odhalení dalších rozdílů se již musíme podívat pod kapotu. Lépe je na tom Huawei P30 Lite v oblasti fotoaparátu. Oba telefony nabídnou trojitý fotoaparát skládající se z primárního snímače, 8MPx ultraširokoúhlého snímače a 2MPx snímače pro dodání lepší hloubky ostrosti. Rozdíl je však v primárním snímači. Honor 20 Lite se musí spokojit s 24MPx čipem zatímco jeho vybavenější sourozenec spoléhá na 48MPx čip. V obou případech je pak snímač spjat s objektivem o solidní světelnosti f/1.8. Posledním znatelnějším rozdílem je pak (ne)podpora rychlé 5GHz Wi-Fi se kterou si poradí pouze P30 Lite.

Oba telefony nabídnou IPS displej s FHD+ rozlišením a výřezem, jen u Honoru dostanete o 0,06″ displeje navíc oproti 6,15″ displeji Huawei P30 Lite. Zrovna tak baterie Honoru je o chlup větší – 3400 vs. 3340 mAh. Zbylé specifikace jsou již identické. Spolehnout se tak můžeme na čipset HiSilicon Kirin 710, který jsme měli možnost otestovat již pod kapotou telefonu Honor 10 Lite. Rozhodně potěší 4 GB RAM spolu se 128GB interním úložištěm u obou modelů. Oba sourozenci jdou na trh s předinstalovaným operačním systémem Android 9.0 Pie. Nadstavba EMUI je pak ve verzi 9.0 u Honoru a ve verzi 9.1 u Huawei.

Ceny a dostupnost telefonů Huawei P30 Lite a Honor 20 Lite

Zatímco Honor 20 Lite se na našem trhu ode dneška již prodává, zájemci o Huawei P30 Lite si budou muset počkat do pondělí 13.května. Doporučené maloobchodní ceny u těchto modelů jsou pak následující:

  • Honor 20 Lite – 6 990 Kč s DPH
  • Huawei P30 Lite – 8 990 Kč s DPH

Který ze zmíněných modelů byste zvolili vy?

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek