Huawei se rozloučí s Wear OS: Chystané hodinky mají běžet na Huawei OS

chytre hodinky huawei watch GT huawei os

I přesto, že nové chytré hodinky Huawei Watch GT ještě nebyly odhaleny, tak s předstihem už víme, jak budou vypadat, i většinu specifikací. Nyní se objevila jedna hodně zajímavá informace. A to, že hodinky nepoběží na Wear OS, ale obdrží nový systém Huawei OS. Jaké jsou další detaily o těchto hodinkách?

Chytré hodinky Huawei Watch GT poběží na Huawei OS

Předchozí chytré hodinky společnosti běžely na Wear OS (dříve Android Wear), proto je hodně překvapivé, že se čínská společnost rozhodla u chystané novinky využít vlastní systém. S informací poprvé přišel server winfuture.de. Nicméně nasvědčují tomu i starší informace o hodinkách. Ani v jednom úniku se nehovořilo o tom, že jde o Wear OS hodinky. A i když nebudou mít systém od Googlu, tak Huawei chystá propojení s telefonem, včetně podpory notifikací, dostat se má i na jiné klasické funkce chytrých hodinek. Zajímavé to bude hlavně s podporou aplikací.

Huawei-Watch-GT

Hlavním důvodem je údajně to, že nový Huawei OS je mnohem šetrnější na baterii. Huawei Watch GT mají na jedno nabití vydržet až 14 dní, baterie je přitom standardní 420 mAh. Zároveň se původně očekávalo, že nové hodinky dostanou čipset Snapdragon Wear 3100. To údajně není pravda a bude se využívat nový čipset založený na ARM Cortex-M4. Hodinkám nebude chybět senzor srdečního tepu, infračervený senzor i GPS. Představení hodinek je plánováno na příští týden, kdy se koná velká akce Huawei, která se točí hlavně kolem nové řady telefonů Mate 20.

Těšíte se na nový systém společnosti Huawei? Myslíte si, že jde o správný krok?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)