Druhá generace Huawei Mate X má přijít s perem a lepší výdrží

huawei mate x 2

Skládací telefon Huawei Mate X má přijít na trh teprve v říjnu letošního roku a přesto se začíná hojně spekulovat o jeho druhé generaci. Na USPTO (US Patent and Trademark Office) byl totiž podán patent, který vyobrazuje zařízení velmi podobné současné generaci, ovšem s integrovaným perem.

Přibližnou podobu druhé generace pro nás tradičně vyobrazil web LetsGoDigital. Mate X 2 má mí tenčí fotoaparát na úkor větší kapacity baterie. Zvlášť zajímavý je pak fakt, že pero je vyobrazeno přesně v místech, kde má současná generace USB-C konektor. Znamená to, že se pravděpodobně přesune na druhou stranu. Co se týče pera samotného, má jít o vylepšené pero M-Pen, které Huawei již delší dobu nabízí pro spoustu tabletů a chytrých telefonů.

huawei mate x 2

Huawei si tento design nechal patentovat proto, aby ho chránil před kopírováním společnostmi, které se chystají vstoupit do světa skládaček. Na trh by mohl přijít už příští rok a to s podobnou cenovkou, jako současná generace. Tedy přibližně 60 tisíc korun.

Co říkáte na koncept nového Mate X?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)