TOPlist

Do telefonů Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro půjde doinstalovat Google aplikace

Huawei Mate 30 pro

Čínský gigant Huawei před pár dny představil, po hardwarové stránce, nekompromisní modely Mate 30 a Mate 30 Pro. Toto představení však provázela jistá hořká pachuť způsobená „odříznutím“ všech nových telefonů této značky od služeb Google. Řada Mate 30 je tak první, kterou celá nechvalně známá kauza opravdu citelně zasáhne. Pro zkušenější uživatele, kteří po Mate 30 (Pro) doopravdy prahnou však máme jednu dobrou zprávu.

Google aplikace pro Mate 30 (Pro)

CEO Huawei, Richard Yu, totiž prozradil, že novinky budou mít odemknutelný bootloader. V rozhovoru sice nezmínil samotnou instalaci Google aplikací, uzamčený bootloader by však byl to hlavní, co by případné instalaci Google aplikací samotným uživatelům bránilo. Můžeme se tedy pokusit číst mezi řádky.

Omezili jsme odemykání bootloaderu, protože jsme chtěli spotřebitelům garantovat vyšší bezpečnost. Tentokrát jim však necháme větší svobodu, takže mohou sami dělat více úprav.

O tom, jak bude proces odemčení bootloaderu probíhat sice Yu nemluvil, každopádně se však jedná o pozitivní zprávu pro všechny, které nové telefony Huawei zaujaly, ale absence Googlu je pro ně neakceptovatelná. Pochopitelně se však jedná o cestu pouze pro znalejší uživatele a nikoli pro masy. Pokud tedy Huawei zůstane i nadále na černé listině USA, bude nucen přijít s vlastní alternativou ke službám a aplikacím Google. A je jedno, jestli se bude jednat o kompletně vlastní systém, či alternativní obchod s aplikacemi.

huawei mate 30 pro colors

Richard Yu však i před peripetie spojené s restrikcemi ze strany USA nemá o budoucnost novinek obavy. Očekává totiž solidní nárůst prodejů v domovské Číně, kde Huawei zažívá již delší dobu razantní nárůst prodejů. Celkově by se dle jeho slov mělo prodat více než 20 milionů zařízení Huawei Mate 30 (Pro).

Dokážete si představit používání Android telefonu bez přítomnosti Google aplikací a služeb?

 

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)