Instalace aplikací do Huawei hodinek? První už jsou k dispozici

Huawei hodinky instalace aplikací

Všechny hodinky od společnosti Huawei spojovala doposud jedna neměnná vlastnost. Všechny měly uzavřený systém LiteOS, který nedovoloval instalaci dalších aplikací. Na rozdíl třeba od WearOS si tak nemohl uživatel vůbec vymýšlet, jaké další nástroje chce v hodinkách používat. Proč ten minulý čas? Situace se totiž mění. Při spárování s nejnovějšími Huawei Watch GT 2 Pro je teď v související aplikaci Zdraví pro tyto hodinky dostupná instalace dodatečných aplikací. Momentálně jsou v nabídce dvě hry.

Novinka se bez předchozího upozornění objevila v poslední verzi aplikace Zdraví (nyní 10.1.2.515). Na kartě Zařízení je kromě položek Ciferníky a Hudba k dispozici nový panel Aplikace. Jde o prostředí propojené s Huawei databází AppGallery. V současné chvíli jsou zde dostupné dvě hry – slovní kvízovka Wodpuz a klikací spojovačka InfinityLoop.

Není zatím jasné, pro které hodinky Huawei či Honor bude instalace aplikací dostupná. Aktuálně funguje jen u Watch GT 2 Pro. Těžko také odhadovat kolik aplikací se pro tyto účely chystá a jaké to budou. Jan kvůli dvě hrám by ale jistě Huawei něco takového nezavádělo.

Jaké aplikace vám chybí v Huawei hodinkách?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)