Huawei přislíbil aktualizaci na Android Q. A to pro 14 již vydaných telefonů

android q emui 10 huawei honor aktualizace

Zatímco společná budoucnost společnosti Huawei a systému Android je stále nejistá, tak to ale neznamená, že by byla kompletně ukončena softwarová podpora již vydaných telefonů. Ostatně jak Huawei, tak i Google několikrát potvrdily, že aktualizace na vydané telefony budou vycházet nadále. Nyní Huawei oznámil celkem 14 telefonů, které obdrží nadcházející systém Android 10 neboli Android Q včetně nadstavby EMUI 10. Které to jsou?

Android Q se dostane i na levnější řadu P Smart

Seznam čítá celkově 14 Huawei či Honor telefonů, mezi nimi nechybí řada P30, Mate 20, ale také levnější P Smart. Je téměř jisté, že se nejedná o finální počet telefonů a v budoucnosti uvidíme další modely, které obdrží nový Android a nadstavbu EMUI 10. Kromě toho se mluví i o Honoru, kde v první řadě obdrží aktualizaci Honor 20, Honor 20 Pro a Honor 20 Lite. U této trojice telefonů si však musíme počkat ještě na potvrzení. Seznam potvrzených telefonů je níže.

Co se týče novinek, tak kromě věcí od Googlu, se dostane rovněž na nadstavbu EMUI 10, která má předělané uživatelské rozhraní, ikony. Redesign obdržela i aplikace pro fotografování, pozměněné menu v nastavení apod. Server XDA již zveřejnil video, ve kterém jsou záběry právě z nové nadstavby. Další informace bychom se měli dozvědět v následujících týdnech, kdy by se k prvním uživatelům v Číně měla dostat betaverze oficiální cestou.

EMUI 10 Beta (Android Q) on the Huawei P30 Pro: First Look

EMUI 10 Beta (Android Q) on the Huawei P30 Pro: First Look

Těšíte se na EMUI 10 a Android Q?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)