HTC unikl plán aktualizací na Android 4.4.4 a Android L

htc_ajktualizace_ico

Jakmile Google oznámí novou verzi Androidu, začnou se majitelé chytrých telefonů a tabletů s tímto operačním systémem dožadovat informací o tom, zda a kdy se dočkají aktualizace svého zařízení. V případě Androidu L Google nepostupoval obvyklým způsobem, kdy oznámí novou verzi, následně ji publikuje v AOSP a uvolní update pro zařízení řady Nexus. V tomto případě byl představen pouze “vývojářský náhled”. Oficiálně v tuto chvíli nejsou informace o tom, kdy by mělo být k dispozici finální sestavení – nejčastěji se v tomto směru mluví o podzimu tohoto roku. Výrobci a vývojáři tak mají dostatek času na to, aby připravili svá zařízení a aplikace na novou verzi systému.

HTC unikl plán aktualizací na Android 4.4.4 a Android L HTC unikl plán aktualizací na Android 4.4.4 a Android L

Jeden z nejvýznamnějších výrobců – společnost HTC – aktuálně uvolňuje aktualizace na Android 4.4.3 a Android 4.4.4 KitKat. Světlo světa aktuálně spatřil plán aktualizací, který ukazuje, kdy se jaké telefony dočkají zatím poslední “ostré” verze Androidu. Na Android 4.4.4 se v nejbližší době mohou těšit majitelé HTC One M7, One M8, One M8 Dual SIM, One Mini 2 a One E8. Vypadá to, že v následujících týdnech by se měly dočkat také telefony HTC One Mini M4 a loňský One Mini – v tomto případě se ale bude jednat o Android 4.4.2. Podrobný plán aktualizací můžete vidět v následující tabulce.

Pokud jde o Android L, vypadá to, že HTC má v plánu aktualizovat mezi říjnem a prosincem všechny telefony na seznamu, to je celkem jedenáct různých modelů. Překvapivé jsou plány na update “nízkorozpočtových” mobilů, jako jsou One Mini, Desire 610 a Desire 816.

Telefon/systém Android 4.4.2 a Sense 6.0 Android 4.4.3 GPE Android 4.4.3 a Sense 6.0 Android 4.4.4 GPE Android 4.4.4 a Sense 6.0 Android L GPE Android L a Sense 6.x
HTC One M8 ano ano potvrzen, může být přeskočen na Android 4.4.4 ano červenec/srpen říjen/prosinec říjen/prosinec
HTC One M8 Dual SIM ano ne ne ne srpen/září ne říjen/prosinec
HTC One Mini 2 ano ne ne ne srpen/září ne říjen/prosinec
HTC One E8 ano ne ne ne srpen/září ne říjen/prosinec
HTC One M7 ano ano potvrzen, může být přeskočen na Android 4.4.4 ano červenec/srpen říjen/prosinec říjen/prosinec
HTC One M7 Dual SIM ano ne ne ne ne ne říjen/prosinec
HTC One Max ano ne ne ne ne ne říjen/prosinec
HTC One Mini červen/červenec ne ne ne ne ne říjen/prosinec
HTC Butterfly S ano ne ne ne ne ne říjen/prosinec
HTC Desire 816 ano ne ne ne ne ne říjen/prosinec
HTC Desire 610 ano ne ne ne ne ne říjen/prosinec

Zdroj: Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)