HTC One M7 dostane Android 5.0.2 jako poslední aktualizaci

htc_one_m7_lollipop_ico

Máme tu začátek roku 2015, což je čas, který nejeden výrobce mobilních telefonů označil jako termín, kdy vydá aktualizaci operačního systému svých vlajkových lodí. Android 5.0 Lollipop byl do AOSP uvolněn 3. listopadu a tchajwanská společnost HTC přislíbila vydání aktualizací “do devadesáti dnů”, což znamená, že nejzazším termínem by měl být 1. únor, který je již takřka za dveřmi. Proto není divu, že mnoho uživatelů očekává aktualizaci na “lízátkový Android” doslova každým dnem.

V případě HTC se očekávají v první řadě aktualizace pro loňský “top model” HTC One M8 a předloňský HTC One M7. Ačkoli mnohé zdroje o updatu pro “em sedmičku” pochybovaly s odkazem na starší hardware, firma vydání nového Androidu i pro bezmála dva roky starý telefon potvrdila. V prosinci se již dočkali majitelé HTC One M8 a M7 řady Google Play Edition, vyznačující se čistým operačním systémem bez nadstavby, což bylo příslibem i pro “plnokrevný model.” Některé spekulace dokonce tvrdily, že tyto telefony dostanou Lollipop na začátku ledna, což se ale nakonec nepotvrdilo.

LlabTooFeR, z minulosti známý několika informačními úniky, které se později ukázaly jako pravdivé, před několika dny uvedl, že aktualizace pro HTC One M8 by měla přijít během následujících jednoho až dvou týdnů. Tentýž zdroj také později potvrdil, že HTC One M7 dostane Android 5.0 Lollipop – konkrétně se bude jednat o verzi 5.0.2. Jak už to bývá, za dobrou zprávou následuje nějaká špatná – v tomto případě tedy musíme dodat, že se patrně bude jednat o poslední velkou aktualizaci, kterou tento mobil oficiální cestou obdrží.

Není to nijak překvapivá informace – HTC One M7 spatřil světlo světa v únoru 2013 a většina výrobců vydává aktualizace po dobu osmnácti měsíců, takže tento model by dle zavedených zvyků měl nárok na update do srpna 2014. Android 5.0.2 tedy bude s největší pravděpodobností poslední aktualizací, kterou M7 dostane.

Majitelé tohoto modelu si mohou zkrátit čas zhlédnutím videa, na kterém uvidí fungování nejnovější verze mobilního operačního systému Googlu na HTC One M7. Dle posledních informací přinese kromě nové verze systému také grafickou nadstavbu Sense 6.0, takže lze očekávat poměrně zásadní změny ve vzhledu. Na videu můžete vidět, že firmware je stabilní, rychlý a velmi dobře optimalizovaný.

M7 Android 5.0 Lollipop

M7 Android 5.0 Lollipop

Zdroje: Android Headlines, Mobil Telefon, AndroidPIT.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)