HTC One: Aktualizace na Android 4.2.2 krok za krokem (návod)

htc_one_720

Jak jste si mohli o víkendu přečíst, evropští uživatelé se konečně dočkali očekávaného updatu pro telefon HTC One, který povyšuje verzi systému na Android 4.2.2 a přináší některé velmi vítané změny. V následujícím článku si rozebereme, jak aktualizaci provést a co vlastně přináší nového.

htc_one_720

Aktualizujeme!

Ještě než nám byla nabídnuta samotná aktualizace systému, bylo zapotřebí nejprve provést menší update. Zajímavé je, že nám i přes aktivovanou volbu pro automatickou kontrolu aktualizací nebyl žádný update nabídnut. Museli jsme v nastavení provést manuální vyhledání (Nastavení -> O produktu -> Software) a teprve potom vyskočila informace o tom, že je dostupný malý balíček o velikosti 1,48 MB. Ten má opravit chybu zabraňující v instalaci nejnovější aktualizace systému. Pro úspěšné nainstalování této záplaty je potřeba telefon finálně zrestartovat, aby se veškeré změny provedly.

2013-07-08 09.40.33

Po naběhnutí systému opět zamiřte do Nastavení a znovu zahajte vyhledávání systému. Bude vám nabídnut podstatně „buclatější“ balík o velikosti 416,65 MB. Samozřejmě doporučujeme stahovat přes Wi-fi. Jakmile bude aktualizace stažena, uložte si případnou rozdělanou práci a zahajte instalaci. Telefon se automaticky restartuje a bude pokračovat instalaci ve speciálním režimu, kdy na obrazovce uvidíte pouze ikonu s ukazatelem průběhu. Telefon se i během této akce může několikrát restartovat. Vyčkejte, než přístroj nastartuje do běžného operačního systému. U nás aktualizace trvala zhruba 10 minut, přičemž výsledný čas může ovlivnit i to, kolik máte nainstalováno aplikací.

2013-07-08 09.42.30

Co je nového?

Po nastartování do aktualizovaného systému se na první pohled nic zásadního nezměnilo. Zamykací obrazovka je stále stejná a nebýt informačního okénka s blahopřáním k aktualizaci, možná bychom se ani ničeho zvláštního nevšimli, což ale rozhodně není chyba. Asi málokdo by chtěl, aby mu update zpřeházel celý systém. Jakmile ale zatáhneme za notifikační lištu, nastává čas na malou oslavu. Často kritizovaný nedostatek HTC One – tedy absolutní opomenutí ikon pro rychlé volby v notifikační liště – je tímto napraven. Buď stáhnete lištu dolů dvěma prsty nebo využijete malou ikonku v pravém horním rohu – obě tyto možnosti vám zpřístupní celou řadu užitečných zkratek: nastavení jasu, vstup do sekce Nastavení, Wi-fi, Bluetooth, režim letadlo, úsporný režim, auto-rotace, mobilní data, zvukový profil, Wi-fi hotspot či snímek obrazovky (který však lze vyvolat i současným podržením tlačítek pro vypnutí a snížení hlasitosti). Rovněž je vhodné zmínit, že z menu zmizela položka pro úsporný režim.

2013-07-08 10.01.32

Změn se dočkalo i tlačítko Domů (v HTC nazývané „Výchozí“), které nyní může fungovat i jako výrobcem vynechané tlačítko Menu. Stačí, když v nastavení zamíříte do sekce Displej, gesta a tlačítka a změníte volbu u položky Tlačítko Výchozí. Ovládací prvek pak bude fungovat následovně: Ťuknutím se vrátíte do základní nabídky, podržením zobrazíte kontextové menu (už tedy neuvidíte ošklivý pruh se třemi tečkami zabírající prostor aplikacím) a karty Google Now zobrazíte tak, že přejedete prstem z tlačítka Domů směrem vzhůru na displej. Kupodivu to všechno vážně funguje skvěle a na to, že se jedná vlastně o dost improvizované řešení, jej lze bez problémů používat. Jsme zvědaví, zda se HTC opět v budoucnu odhodlá k výrobě telefonu s pouhými dvěma tlačítky.

2013-07-08 10.14.51

Aktualizace dále uvádí v seznamu novinek možnost zobrazit procentuální úroveň baterii v notifikační liště. Tato volba není aktivována v základu a musíte si ji dodatečně zapnout přes Nastavení -> Napájení -> Zobrazit úroveň nabití baterie. V tomto menu rovněž najdete možnost zapnout úsporný režim, který zmizel z vysouvacího menu.

2013-07-08 10.33.42

Další změny se týkají fotoaparátu, kde přibyla možnost zablokování expozice a zaostření na obrazovce hledáčku. Dále tu máme vylepšené pořizování fotografií v režimu Zoe a pokud rádi využíváte zobrazování fotografií albu v podobě automaticky vytvořené prezentace, jistě vás potěší sada nových filtrů pro videa.

2013-07-08 10.35.20

Jen houšť!

HTC si za svoji aktualizaci zaslouží pochvalu. Přibyla řádka velmi užitečných funkcí, které z už tak velmi dobrého telefonu dělají ještě lepšího společníka. Jistá topornost ovládání, která byla modelu One vytýkána, je v podstatě pryč, protože pomocí rychlých zkratek a přidáním fyzického tlačítka Menu se podařilo srovnat uživatelskou přívětivost s konkurenčními modely. Vylepšení fotoaparátu a režimu Zoe jsou spíše menší bonusy, ale přesto potěší. Tak šup, těšíme se na Android 4.3!

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)