Hra Zombie Tycoon 2 – skvělá strategie pro konzoli SHIELD

zombie tycoon featured

Konzole nVidia SHIELD je jako stvořená pro hraní Android her. Vzhledem k tomu, že jednoho SHIELDa v redakci máme, rozhodli jsme se, že ho pořádně otestujeme na některé z mnoha dostupných her. Při průzkumu Tegra Zóny jsme narazili na strategii Zombie Tycoon 2 od společnosti Frima. Tato hra je ideálním testovacím kandidátem a to nejen proto, že s ní využijete téměř všechna tlačítka a joysticky Shieldu, ale také se jedná o zcela exkluzivní záležitost, kterou si zahrajete pouze s touto konzolí. Pojďme se této hře podívat na zoubek.

zombie tycoon pod clankem 2

Příběh

Pokud se po Zombie Tycoonu 2 poohlédnete na internetu, zjistíte, že stejnou hru lze koupit i pro stolní PC a to např. na Steamu. Pro konzoli SHIELD se jedná o zcela totožné podání. Vraťme se ale ke hře samotné a jejímu příběhu. Nejedná se o úplně klasickou zombie hru, jak by mohl název napovídat. V naprosté většině zombie her čelíme apokalypse nemrtvých a buďto se snažíme jen přežít, nebo vymyslet lék proti zákeřnému viru. V Zombie Tycoon 2 sice máme možnost hrát za 2 rozdílné frakce, obě 2 ovšem mají jedno společné – nefigurují v nich lidé. Hra nabídne dohromady 8 singleplayerových misí, jejichž první půlku hrajete za posluhovače ďábla, Orvilla Tycoona. V druhé půlce se zhostíte role jeho věčného soupeře, profesora Brainhova. Každá z frakcí operuje s odlišnými jednotkami a také schopnostmi. Příběh hry není příliš sofistikovaný a ve zkratce lze říct, že každá z frakcí se snaží o získání nadvlády nad světem. Co vás ale u příběhu rozhodně potěší, je jeho nápaditost a vtipné situace. Celá hra je doprovázena legračními scénkami a po jejím dohrání si některé z těchto situací budete pamatovat ještě dlouhou dobu.

zombie tycoon 2 2

Náplň misí aneb jak se Zombie Tycoon 2 vlastně hraje

V každé misi ovládáte vašeho hlavního hrdinu a jeho přisluhovače. Hlavní hrdina se pohybuje v jakési jedoucí mašině, která při nečinnosti produkuje jednotky až do jejich maximálního množství. Vaše jednotky mají různé funkce. Někteří zombies jsou vhodní k boji, jiní zase poslouží jako zdatní inženýři v případě, že je jich potřeba. Vaše jednotky lze přetvářet v baráčcích, jenž musíte nejprve dobít. Mezi další jednotky patří speciální potvůrky (bossové) s větší odolností a až 4 schopnostmi. Každá z frakcí má své vlastní bosse. Když už máte svůj vlastní tým sestavený, vydáváte se do boje a přitom se řídíte pokyny pro dané kolo. Náplň levelů se neustále liší a vy tedy buďto dobýváte stále jiné pozice, likvidujete věže vysílající smrtící paprsky, nebo řešíte logické situace. To vše je provázáno zábavnými scénkami a originálními úkoly. Nudit se tedy rozhodně nebudete.

zombie tycoon 2 4

Ovládání

Jak už bylo jednou řečeno, s konzolí SHIELD se hra ovládá jedna báseň. Ostatně si ani nedovedu představit, jakým způsobem by bylo možné hrát Zombie Tycoon 2 bez joysticků, zadních tlačítek simulujících “playstationovské” L1/L2 a R1/R2 a také velmi důležitých předních tlačítek XYAB pro ovládání všech jednotek. 2 předními joysticky můžete posouvat kamerou do prostoru, dále otáčet v rámci 360 stupňů, nebo hru přibližovat a oddalovat. V tomto ohledu je hraní se SHIELDEM opravdu skvělé a hlavně pohodlné. Na způsob tohoto ovládání si nezvyknete během první minuty. Po odehrání 1-2 misí už ale budete pařit takovým způsobem, jako byste na SHIELDU hráli závodně.

zombie tycoon 2 6

Grafika

Grafické zpracování Zombie Tycoon 2 je na velmi vysoké úrovni. Jak by taky ne, když konzoli pohání procesor Tegra 4, který má výkonu na rozdávání. Navíc se nesetkáte se situací, že by se hra byť jen minimálně zasekla. Vše šlape jako hodinky a to i v případě, kdy se na obrazovce vyskytne početné množství jednotek.

Závěr

Zombie Tycoon 2 je skvělá strategie, která nepostrádá vtip a nabídne mnoho promyšlených misí pro jednoho hráče. Hra je skvělá v tom, že vám zpočátku neodhalí všechny její funkce a možnosti, ale odkryje je až postupem času při plnění jednotlivých misí. Když dohrajete kampaň, stále na vás čeká přídavek v podobě multiplayeru, jehož prostřednictvím můžete posílat pozvánky do hry buďto svým přátelům, nebo se utkáte s ostatními hráči internetu v rychlé hře.

Plusy a mínusy

+ Nápadité mise
+ Skvělá grafika
+ Neomrzí
+ Povedené ovládání

– Cena (189 Kč)
– Multiplayer zatím nehraje moc lidí, dlouhá čekací doba na hru
– Kampaň by mohla být o něco delší

Zombie Tycoon 2
Zombie Tycoon 2

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)