Hra Gravity – staňte se hrdiny vesmíru

gravity featured 2

V poslední době jste si jistě nemohli nevšimnout spousty trailerů a dalších upoutávek na film Gravitace. Ten se ještě v současné době hraje v kinech, a pokud jste jej zatím neviděli, rozhodně si na něj zajděte, protože je opravdu povedený. Jak už tomu tak v dnešní době bývá, s filmem se vytvoří i hra, jejíž poslání je v převážné většině vytahat z lidí peníze na úkor filmu. V tomto případě tomu tak není a dokonce lze říct, že je tomu přesně naopak. Hra Gravity je totiž zcela zdarma, bez jakýchkoli mikrotransakcí a zastává tedy čistě reklamní úlohu. I tak se u ní ale velmi dobře pobavíte.

  gravity featured

Hned v úvodu bude vhodné zmínit, že Gravity je opravdu krátká hra a její herní doba (když nepočítáme multiplayer) se pohybuje v intervalu 1 hodiny. Vše záleží na tom, jak dobře se naučíte ovládat, jak se s astronautem pohybovat pomocí trysek v kosmu. Hra se ovládá hned několika tlačítky a joystickem pro aktivaci trysek, které vás posunou vámi zvoleným směrem. To, že se nejedná o zcela jednoduchou záležitost, zjistíte hned na počátku hry. Podmínky nulové gravitace jsou stejně jako ve filmu opravdu nemilosrdné a kdyby ve hře neexistovalo tlačítko pro stabilizaci, jen málokomu by se podařilo hru dohrát do konce.

gravity 1

Tohle složité ovládání je ale svým způsobem strašně super, protože odráží reálné podmínky v kosmu. Stačí tedy několikrát nevhodně použít trysky a už rotujete pryč do neznáma. Při plnění misí si také musíte hlídat hladinu kyslíku a pro jeho doplnění je zapotřebí se vrátit zpátky na vesmírnou stanici. Realističnost se také projevuje v okamžik, kdy máte za úkol posbírat několik poletujících částí pro opravu vesmírné stanice. Každá z těchto částí má svoji vlastní trajektorii a vy se k ní musíte přiblížit (a po určitou chvíli setrvat) takovým způsobem, abyste se alespoň z části napojili na stejnou trajektorii. Možná to zní jednoduše, ale ve skutečnosti je to šíleně náročné. V dalších z misí například ve vesmírném modulu prolétáváte rojem asteroidů a dalších úlomků a vy musíte zvolit tu nejlepší (nejbezpečnější cestu). Občas se totiž stane, že narazíte na roj zhruba 20 úlomků, které jsou rozpoloženy tak blízko u sebe, že průlet tímto rojem je téměř nemožný.

 

  gravity 3

To by bylo k singleplayerové části této hry. Jako bonus si v Gravity můžete zahrát i multiplayer, ve kterém budete plnit různé mise. Do hry se můžete připojit buďto jako host, nebo přes sociální sítě. Pokud se připojíte například přes FB, budou se zaznamenávat vaše statistiky. Náplň multiplayerových misí je velmi podobná jako u hry pro jednoho hráče, avšak s tím rozdílem, že vše je na čas. Za určitý časový limit musíte např. pomocí lana zachytit co nejvíce poletujících astronautů a doletět s nimi zpátky k vesmírné stanici. Ten, kdo získá nejvíce záchranných bodů, zvítězí.

  gravity 5

O Gravitaci (hře) nemůžeme říct nic negativního. Hra je zdarma, takže za vyzkoušení opravdu nic nedáte (žádné skryté mikrotransakce). Graficky se nejedná o nic převratného, ale o to tady ani moc nejde. Co se autorům z Warner Bros rozhodně povedlo, je ovládání astronauta, reps. demonstrace reálných podmínek pohybu ve vesmíru do herní podoby. Místy je hra i docela napínavá, především když vám dochází kyslík. Když už tedy opravdu musíme něco vytknout, je to velmi krátká herní doba.

ada5df4e6132898503b092c7290f0822?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)