Hra Burn Zombie Burn – neobyčejná zombie řežba nejen pro Tegru

burn zombie burn featured

V redakci si plně uvědomujeme, že už máte “Zombie her” akorát tak dost, my to ale ještě naposledy zkusíme a představíme vám velmi zábavnou zombie řežbu Burn Zombie Burn od společnosti Kavcom Ltd. Tato hra je optimalizována nejen pro zařízení s Tegrou a také samotný nVidia Shield, ale i pro ostatní zařízení, a proto si ji můžete zahrát téměř na čemkoliv.

burn z

Příběh

Zapomeňte na příběh, žádného se zde nedočkáte. Jedná se o čistokrevnou zombie řežbu z ptačí perspektivy, bez zbytečných průtahů, formalit a rozhovorů. Hned po spuštění, pokud tedy neabsolvujete tutoriál, jste vtaženi do bitevního pole a vaší jedinou zbraní je obyčejná pistole. Kolem vás se rodí desítky, časem až stovky nemrtvých, jejichž jediným posláním je vaše záhuba. S vaším hlavním hrdinou (Bruce) běháte kolem dokola, sbíráte zbraně a kosíte protivníky, přičemž ze země sbíráte nejrůznější prostředky k jejich likvidaci. Na první pohled se může jednat o úplně běžný scénář jedné z miliónu takovýchto zombie her. Když ovšem absolvujete tutoriál, okamžitě zjistíte, že tomu tak ve skutečnosti není.

burn zombie burn 1

Tutoriál se skládá z 8 částí a v každé z nich se přiučíte něčemu novému. Zjistíte například, že protivníky můžete zapalovat, což jednak zvyšuje vaše skóre a taky to způsobí, že z nemrtvých pak padají mnohem užitečnější předměty. Protivníky můžete zapálit vaší pochodní, kterou můžete používat zcela neomezeně, a mimo zapalování slouží také k odehnání nepřátel. Zombies se v této hře sice ohně bojí, ovšem když vzplanou, začnou se chovat jako šílení a jdou po vás hlava nehlava. Tutoriál vás dále naučí, jak správně používat zbraně. Když totiž nemrtvé zabíjíte stejnou zbraní, získáváte jakousi řetězovou kombinaci, která poté nastartuje záhadné červené tlačítko. Když jej aktivujete (tím, že na něj vstoupíte), vždy se přihodí nějaká nečekaná situace v závislosti na konkrétním kole. Může se jednat o situaci, kdy zombies začnou tančit a nevšímají si vás, což je pro vás ideálním momentem pro útok. Jindy zase začne pršet a nemrví po určitou dobu ztratí svoji rychlost.

burn zombie burn 3

Dalším, velmi důležitým prvkem, je používání bomb. Jak už bylo jednou řečeno, ze zapálených protivníků padají lepší odměny. V tomto případě se může jednat o bomby s vyšším účinkem (větší rádius exploze), nebo detonační bomby, které můžete odpálit v té nejpotřebnější situaci. Pokud disponujete obyčejnou časovanou bombou, můžete ji po položení na zem odkopnout k nepřátelům. Kopat lze do všech bomb a směr jejich odletu závisí na tom, z jaké strany k bombě přistoupíte. Poslední, poměrně důležitý herní prvek, je odpalování nepřátel. Vždy, když ze země vezmete některou ze zbraní na blízko a podržíte útok, můžete nepřátele baseballovými údery odpalovat do všech stran.

5 levelů

Hra Burn Zombie Burn obsahuje 5 hratelných lokací. Před spuštěním každého kola si lze nastavit herní mód a také obtížnost. Kromě základního Surival a Free módu si také můžete zahrát mód na čas, nebo režim, ve kterém musíte chránit slečnu se jménem Daisy. Podle úspěšnosti (získaného skóre) v daném levelu získáváte medaile, díky kterým se vám poté otevírají další kola. Čím lepší získáte medaile, tím více módů si v následujících kolech můžete vyzkoušet. V nastavení hry si lze prohlédnout všechny výzvy (challenges) a také způsob, jak docílit jejich splnění. Pokud se vám to podaří, získáváte nové zbraně (předměty) a další vychytávky.

burn zombie burn 5

 

Několik typů protivníků

Hra nabídne vskutku široké spektrum nemrtvých. Někteří jsou naprosto obyčejní a hloupí, jiní vás ovšem dokážou překvapit svými unikátními schopnostmi. Setkáte se například se zombies, co šlehají plameny, vybuchují, nebo jsou ozbrojeni. Čím vyšších vln nepřátel se dožijete, tím obtížnější pro vás hra bude. Když se ale naučíte správně využívat všechny vaše schopnosti, budete pro nemrtvé opravdu silným oříškem.

Grafika

Po grafické stránce nelze hře co vytknout. Při hraní na nVidia Shieldu s Tegrou 4 jsme se dočkali velmi slušných efektů a absolutní svižnosti. V určitých momentech se na obrazovce sejde obrovské množství protivníků a i přes tuto skutečnost to hře neubírá na plynulosti.

burn zombie burn 7

Verdikt

Další přírůstek do již přesyceného žánru zombie stříleček v podobě Burn Zombie Burn se opravdu povedl. Abyste si hru naplno užili, bude pro vás nejlepší, když k ní nebudete přistupovat jako k “další, obyčejné zombie střílečce”, ale naopak se jí poddáte a vyzkoušíte všechny herní prvky, o kterých jsme vám v této recenzi psali. Pak existuje dost reálná šance, že vás Burn Zombie Burn chytne a nepustí.

+ Jen tak neomrzí
+ Rychlá, zábavná akce na dlouhé i krátké chvíle
+ Různé způsoby, jak likvidovat nemrtvé
– Nelze nastavit manuální míření (nebo v redakci nevíme, jak na to :))

Burn Zombie Burn
Burn Zombie Burn

Burn Zombie Burn – skvělá zombie řežba nejen pro Tegru

Burn Zombie Burn - skvělá zombie řežba nejen pro Tegru

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)