Honor X40 GT nabízí 144Hz displej a vlajkový Snapdragon za nízkou cenu

snapdragon 888 honor x40 gt

Na začátku tohoto týdne jsme vás informovali o tom, že Honor chystá model X40 GT, který by měl zaujmout skvělým poměrem mezi cenou a výkonem a nyní se tak opravdu stalo. Pod kapotou tiká stále velmi výkonný čip, potěší však také rychlý displej, Android 12 a příznivá cena.

Pojďme začít již zmíněným displejem. Honor se rozhodl vsadit na rychlost a tak jsme se dočkali velkého 6,81palcového IPS LCD panelu s Full HD+ rozlišením a 144Hz obnovovací frekvencí. Vzorkovací frekvence pak činí 480 Hz, což je na danou cenovou kategorii skvělé číslo. O výkon se stará čip Snapdragon 888, který je sice starší, stále však přináší dostatečný výkon na veškeré Android hry, a to i pokud započítáme ty nejnáročnější. Čínská firma si pohrála také s chlazením, které dokáže ochladit povrchovou teplotu mobilu až o jeden stupeň Celsia. Čipu pomáhá 8/12 GB RAM a 256GB úložiště.

Na zadní straně se nachází 50Mpx hlavní snímač a dva 2Mpx kamerky. Zájemci se tedy musí smířit s absencí ultraširokého foťáku. Výdrž má pak na starost 4800mAh baterie s podporou 66W nabíjení a systémem je Android 12 s nadstavbou Magic UI 6.1. V tuto chvíli se telefon bude prodávat pouze v Číně a to za cenu 2099 CNY, což vychází asi na 7 300 korun bez daně.

Co říkáte na poměr cena/výkon u tohoto modelu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)