Honor X10 se předvedl při zvláštní příležitosti. Putuje na Everest

Honor X10 vyprava na Mount Everest

Výrobci telefonů občas sáhnou v rámci marketingové propagace nových přístrojů po velmi zajímavém řešení. Zákazníky je prostě potřeba zaujmout a to skoro jakýmkoli způsobem. Fungují známé tváře v čele s herci nebo sportovci, ale také extrémní situace. Například očekávaný a zatím nepředstavený telefon (Huawei) Honor X10 je momentálně součástí výpravy na vrchol hory Mount Everest. Společně s dalšími čínskými telefony Honor 30 Pro Plus nebo Xiaomi Mi 10 se stal výbavou horolezců, kteří na nejvyšší místo planety směřují v rámci oslavy 60. výročí prvního čínského výstupu.

Na první pohled nedává moc smysl, aby se telefony propagovaly skrze výstup na horu, ale alespoň malý oslí můstek se najde. Honor X10 má prý při výstupu na Mount Everest mimo jiné testovat tamní pokrytí 5G sítí. Ano, je to tak. Turismus kolem nejvyšší hory naší planety je až tak silný, že se vyplatilo tam vystavět infrastrukturu pro 5G sítě. Nová anténa od Huawei a čínských úřadů je tam ani ne měsíc. Což je samozřejmě výdobytek hlavně pro rozmazlené horolezce, ale určitě také pro záchranáře. Telefon při testu naměřil rychlost stahování 1617 Mbps, odesílání 90 Mbps a ping 74 ms. A to ve výškových hladinách mezi 5800 a 6500 metry. Kromě toho expedice poskytla i několik snímků pořízených právě tímto telefonem.

Co říkáte na to, že je na Mount Everestu 5G síť?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)