Honor V30 5G má vycházet z Mate 30. Budou mu chybět Google aplikace?

honor v30 5g

Společnost Honor patří pod čínskou firmu Huawei a snaží se prosadit hlavně v segmentu střední třídy. Na první pohled jsou telefony stejné. Můžeme v nich najít grafickou nadstavbu EMUI a také stejné čipsety. Vzhledem k tomu, že Huawei před nedávnem představil Mate 30 a 30 Pro se dá předpovědět, že Honor přijde s levnějšími modely, které budou založeny právě na nejnovějších Mate 30.

Na sociální síti Weibo se objevil příspěvek, na které můžeme spatřit fotografii telefonu. Nemá jím být nikdo jiný, než chystaný Honor V30 5G. Všimnout si lze bezrámečkového designu, výstřelu pro selfie kamerku a z názvu je patrné, že bude telefon podporovat 5G sítě. To vede k dalšímu klíči. Honor V30 5G bude nejspíše poháněn nejnovějším čipsetem Kirin 990, který má 5G modem integrovaný v sobě.

honor v30 5g

Telefon má být přímým nástupcem současného Honoru View 20. Obávat se však musíme absenence Google aplikací, kvůli kauze Huawei vs. USA. Telefon tak s nejvyšší pravděpodobností nedostane certifikaci od Googlu a bude muset řešit stejný problém, který řeší současní majitelé Mate 30 a 30 Pro.

Dostane Honor V30 5G certifikaci od Googlu?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)