Novinky v aplikaci Hodiny Google 4.5.1: podpora více oken a Direct Boot

hodiny_google_451_ico

Aplikace Hodiny Google asi nepatří k nejvíce vzrušujícím programům, které najdete v operačním systému Android, určitě ale patří k těm nejdůležitějším. Budíky probouzejí uživatele do práce či do školy a případné selhání může uživateli způsobit nepříjemné problémy. Rozhodně není žádoucí, aby uživatel zaspal jen proto, že se telefon v noci restartoval a systém nenajel, protože vyžaduje odemknutí kvůli dešifrování.

S podporou Direct Boot, kterou přináší poslední vydaná aktualizace, se nic takového již nestane. Jestliže dojde k restartu zařízení s Androidem 7.0 Nougat, budou Hodiny stále schopné zobrazovat oznámení a spouštět budíky.

Funkce Direct Boot řeší situaci samovolného restartu systému, kde nastává problém, pokud je zařízení šifrováno. V takovém případě telefon nepřijímá hovory, nestahuje e-maily a čeká na dešifrování. Toto chování mění Google v Androidu N. Když se přístroj restartuje, budete schopen přijímat telefonní hovory a zobrazovat oznámí e-mailového klienta, nejrůznějších komunikátorů a dalších aplikací. Stručně řečeno díky Direct Boot bude telefon schopen i nadále dělat svou práci.

Direct Boot poskytuje programům možnost provádět úkoly v omezeném režimu. Je však nutná podpora ze strany aplikace, jejíž vývojář musí stanovit, jaká data by měla být k dispozici v nešifrované podobě. Android sleduje tyto aplikace a zpřístupní jim uvedené údaje před tím, než bude přístroj odemknut. Všechna ostatní data zůstávají zašifrovaná a nedostupná, dokud uživatel zařízení neodemkne.

Další novinkou Hodin ve verzi 4.5.1 je podpora práce ve více oknech (“multi-window”). Funkce je k dispozici ve čtvrtém vývojářském náhledu Androidu N (ten byl uvolněn 15. června), nebude však fungovat na starších verzích systému.

Novinky v aplikaci Hodiny Google 4.5.1

Podívejme se na seznam provedených změn v aplikaci Hodiny:

  • Podpora Androidu N.
  • Podpora práce ve více oknech.
  • Podpora Direct Boot: budíky mohou nyní vyzvánět předtím, než je přístroj odemčen.
  • Upozornění, když jsou budíky umlčeny nastavením zařízení.

Google uvolňuje aktualizaci Hodin tradičně po etapách. Uživatelé si tak musí na verzi 4.5.1 počkat několik hodin až dnů. Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout instalační balíček z alternativního zdroje APK Mirror. V takovém případě je ale nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Soubor je podepsán Googlem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Clock
Clock

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)