Menu

Hodiny Google 4.2: vzrůstající zvonění, změny UI a samostatné tóny

Hodiny Google jsou jedním z nejmenších, ale bezpochyby také nejvíce užitečných nástrojů z vývojářské dílny vyhledávacího giganta. Včera vydaná aktualizace na verzi 4.2 přinesla hned několik novinek, na které se v následujících řádcích podíváme.

Patrně největším vylepšením je přidání možnosti postupného zvyšování hlasitosti tónu budíku. Jednoduše to znamená, že budík nemusí hned po zahájení křičet na maximální výkon, ale hladina hluku se bude postupně zvyšovat, dokud nedosáhne svého plného potenciálu. Probuzení by tak mělo být mnohem jemnější a příjemnější.

Hodiny Google 4.2 umí postupné zvyšování hlasitosti budíku

Hodiny Google 4.2 umí postupné zvyšování hlasitosti budíku

Druhou zásadnější novou funkcí, kterou aktualizace programu Hodiny Google přinesla, je schopnost nastavit různá vyzvánění pro budíky a časovače.

Další změny jsou nejen čistě estetické, ale také přidávají funkce. Tlačítko kontextové nabídky bylo přesunuto do pravého horního rohu, kde je dostupné z jakékoli stránky v rámci aplikace, zatímco dříve bylo k dispozici jen na primární obrazovce. Plovoucí akční tlačítko se zmenšilo a navigační panel je na kompatibilních zařízeních průhlednější.

Tlačítko kontextové nabídky

Tlačítko kontextové nabídky

Kde získat Hodiny Google 4.2?

Aktualizace na verzi 4.2 je postupně uvolňována do Obchodu Play, nicméně na několika redakčních zařízeních byla v ranních hodinách k dispozici pouze starší verze 4.0.2. Nezbývá tedy než čekat. Pokud se vám čekat nechce, můžete si Hodiny Google 4.2 stáhnout z následujícího odkazu. V takovém případě je ale nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. Soubor je podepsán společností Google a aktualizuje stávající aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor bezpečný a nebyl změněn.

V Obchodě Play Hodiny Google mají více než padesát milionů instalací a jejich průměrná známka je 4,1. Instalační balíček, velký 7,1 MB, lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a vyšším. Názor spokojených uživatelů zastupuje Štěpa Krejčiřík, který ke svým pěti hvězdičkám napsal komentář: “Používám dennodenně a jsem naprosto spokojený. Aplikace od Googlu v plném, krásném Material designu.”

Clock
Clock
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroje: Android Authority, Android Police.

 

Komentáře

lukecz

lukecz

22.9.2015 8:18

Má to nějakou výhodu oproti stock budíku u Samsungu? Jen kvůli vzhledu se mi to zkoušet nechce…

Miroslav Šiler

z aplikace
22.9.2015 8:50

“plny a krasny material design” te nerajcuje, holoto? Kazdy pravoverny androidak uz ma z toho potrisneny textil :)

zak

zak

22.9.2015 8:58

lukecz: .. vzhled je, vzhledem k prisernemu modremu pozadi, duvod proc to nezkouset .. nevim jak Samsung ale Huawei ma hodiny/budik lepsi ..

Juhele

Juhele

22.9.2015 8:59

to barevné schéma je tam natvrdo, nebo jde změnit na něco víc koukatelného pro ty co už nemají nejlepší zrak? Zatím mne nic z článku nenadchlo natolik abych nahradil Alarm Klock :-)

Petr

Petr

22.9.2015 10:05

Takže nic co by Timely neumělo už několik let

stepan

stepan

z aplikace
22.9.2015 10:42

Moc se na novou verzi tesim, nove funkce dlouho ocekavam.

stepan

stepan

z aplikace
22.9.2015 11:39

Zrovna vybrali muj komentar, moc si toho vazim.

Nokia

Nokia

22.9.2015 12:36

stará Nokia to uměla dávno a navíc budík fungoval i při vypnutém mobilu

Invoker

z aplikace
22.9.2015 14:56

To Petr: Proto taky google koupil chlapce co Timely stvorili..sam pouzivam..asi nej budik a nejen to pro Android!

mm

mm

z aplikace
22.9.2015 15:06

budik pri vypnutem mobilu umi kde jaky cinan :-D

Petr

Petr

22.9.2015 21:49

To Invoker: to vím taky sem měl strach že google po té transakci Timely předělá k obrazu svému. To se naštěstí nestalo. Můžeš prosimtě upřesnit jak si to myslel že ne jen pro android? Nenašel jsem nikde zmínku o tom že by byl k dispozici i pro jiné platformy. Každopádně souhlasím jednoznačně nejlepší budík!

RSS (komentáře k článku)