Hodiny Google 4.2: vzrůstající zvonění, změny UI a samostatné tóny

hodiny_google_ico

Hodiny Google jsou jedním z nejmenších, ale bezpochyby také nejvíce užitečných nástrojů z vývojářské dílny vyhledávacího giganta. Včera vydaná aktualizace na verzi 4.2 přinesla hned několik novinek, na které se v následujících řádcích podíváme.

Patrně největším vylepšením je přidání možnosti postupného zvyšování hlasitosti tónu budíku. Jednoduše to znamená, že budík nemusí hned po zahájení křičet na maximální výkon, ale hladina hluku se bude postupně zvyšovat, dokud nedosáhne svého plného potenciálu. Probuzení by tak mělo být mnohem jemnější a příjemnější.

Hodiny Google 4.2 umí postupné zvyšování hlasitosti budíku Hodiny Google 4.2 umí postupné zvyšování hlasitosti budíku

Druhou zásadnější novou funkcí, kterou aktualizace programu Hodiny Google přinesla, je schopnost nastavit různá vyzvánění pro budíky a časovače.

Další změny jsou nejen čistě estetické, ale také přidávají funkce. Tlačítko kontextové nabídky bylo přesunuto do pravého horního rohu, kde je dostupné z jakékoli stránky v rámci aplikace, zatímco dříve bylo k dispozici jen na primární obrazovce. Plovoucí akční tlačítko se zmenšilo a navigační panel je na kompatibilních zařízeních průhlednější.

Kde získat Hodiny Google 4.2?

Aktualizace na verzi 4.2 je postupně uvolňována do Obchodu Play, nicméně na několika redakčních zařízeních byla v ranních hodinách k dispozici pouze starší verze 4.0.2. Nezbývá tedy než čekat. Pokud se vám čekat nechce, můžete si Hodiny Google 4.2 stáhnout z následujícího odkazu. V takovém případě je ale nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. Soubor je podepsán společností Google a aktualizuje stávající aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor bezpečný a nebyl změněn.

V Obchodě Play Hodiny Google mají více než padesát milionů instalací a jejich průměrná známka je 4,1. Instalační balíček, velký 7,1 MB, lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a vyšším. Názor spokojených uživatelů zastupuje Štěpa Krejčiřík, který ke svým pěti hvězdičkám napsal komentář: “Používám dennodenně a jsem naprosto spokojený. Aplikace od Googlu v plném, krásném Material designu.”

Clock
Clock

Zdroje: Android Authority, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)