Hodinky s Android Wear nyní pomůžou vyhledat ztracený telefon

moto360

Hodinky se systémem Android Wear dnes začínají pomalu, ale jistě dominovat současnému trhu s chytrým příslušenstvím. Téměř všechny TOP modely nositelné elektroniky jsou Androidem Wear vybaveny a není se čemu divit – jedná se totiž o systém, který vyvíjí samotný Google. Ten nyní pro hodinky rozesílá další aktualizaci, která opět majitelům o něco zpříjemní používání hodinek. V případě, že jste totiž někde v pokoji “zašantročili” mobilní telefon, ale jste stále k hodinkám připojeni, jej budete moci snadno najít. Stačí jen vyslovit hlasový povel “Ok Google. Find my phone.” nebo vybrat stejnojmennou funkci z menu a telefon se naplno rozezvučí. Díky tomu vám hodinky výrazně usnadní hledání.

Find your phone with Android Wear

Tuto funkci nyní Google rozesílá do hodinek se systémem Android Wear, budoucí uživatelé ovšem nemusí žádným způsobem reagovat, ani stahovat aktualizaci do hodinek. Vše se provede automaticky. Podobné aplikace existují již nyní, Android Wear bude jen tuto funkci podporovat bez nutnosti instalovat další aplikace. Omezení pro tuto funkci jsou jasná – hodinky musí být připojeny přes Bluetooth k telefonu, což zabraňuje použití v rozlehlých prostorech, neboť musíte mít telefon stále na dosah. V některé z aktualizací bychom se ale mohli dočkat podpory Wi-Fi připojení (samozřejmě jen u modelů, které jsou na to hardwarově připraveny), což by poté funkci výrazně vylepšilo.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek