TOPlist

Hodinky Amazfit dostávají šikovnou aplikaci peněženky. V čem tkví její hlavní nevýhoda?

amazfit hodinky penezenka
  • Amazfit přidává svým chytrým hodinkám novou softwarovou funkci
  • Aplikace Amazwallet slouží jako digitální peněženka
  • Pouze s ní si však na nákupech nevystačíte, má totiž zásadní nevýhodu

Chytré hodinky Amazfit dostávají novou aplikaci, která mnohým jejich majitelům umožní nechat peněženku doma a vyrazit ven jen s chytrými hodinkami. I když, jak se to vezme. Nová aplikace Amazwallet, společností Zepp oznámená v e-mailové zprávě (informoval o tom server Notebookcheck), má totiž jednu klíčovou nevýhodu.

Nová softwarová vychytávka má za úkol uchovávat digitální verze některých průkazů svých uživatelů – například věrnostní kartičky v obchodech. V podstatě tak bude sloužit jako elektronická peněženka, kterou můžete mít neustále na svém zápěstí a vejde se do ní až třináct karet.

Amazfit Amazwallet

Aplikace spoléhá na technologii NFC, ale že byste si s ní vystačili kompletně, se pravděpodobně říct nedá. Amazfit ji totiž prezentuje jako místo, kam si lze uložit věrnostní průkazy nebo legitky na městskou hromadnou dopravu, s klasickými platebními kartami se vůbec nekamarádí.

S hodinkami Amazfit je v Česku teoreticky možné platit díky funkci Zepp Pay. V zahraniční služba přímo spolupracuje s některými bankami a přijímá karty Mastercard, jenže v našich končinách si ještě musíte vytvořit účet v platformě Curve a přidat to Zepp Pay její digitální (popřípadě fyzickou) platební kartu.

Co říkáte na aplikaci Amazwallet?

Zdroje: Notebookcheck, Amazfit

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)