Hlídač shopů ověřil Black Friday slevy. Jak čestné byly?

Black Friday slevy 2022 analýza hlídač shopů

Internetový nástroj Hlídač shopů během letošního Black Friday nejen umožnil zákazníkům o dost lépe posoudit nabízené slevy a případné pokusy o oklamání, ale jeho autoři znovu přicházejí zpětně také s analýzou, jak poctiví prodejci byli. Ačkoli ještě nestihl vstoupit v platnost nový zákon o ochraně spotřebitele a e-shopy tak stále měly možnost manipulovat s “původními” cenami, podstatně se prý polepšily.

“Většina námi sledovaných e-shopů již přešla na nová pravidla a zobrazovala reálné slevy počítané z nejnižší prodejní ceny v období 30 dní před Black Friday. K dvojici Alza.cz a CZC.cz, která reálné slevy zobrazovala již při loňském BF, se přidaly další e-shopy, které minimálně pro produkty v BF kategorii již jedou podle nových pravidel. Jmenovitě se jedná o Mall.cz, TSBohemia.cz, Datart.cz, ElektroWorld.cz, Pilulka.cz, Benu.cz a AAAauto.cz,” chválí Hlídač shopů s tím, že uváděné slevy na těchto e-shopech tak prakticky byly poloviční oproti loňsku.

Hlídač shopů Black Friday 2022 slevy analýza tabulka

Zmíněné e-shopy tak získaly v hodnocení tři hvězdičky. O jednu méně mají obchody, které se snaží na nový systém výpočtu slev přejít, ale stále mají nedostatky. “Typicky se jedná o zobrazování zmiňované minimální ceny před akcí nebo její špatný výpočet. Jedná se o KnihyDobrovsky.cz, Notino.cz, Lekarna.cz, Lidl.cz, Mironet.cz a TetaDrogerie.cz,” dodávají autoři praktického rádce. Posledním speciálním případem je pak prý Okay.cz, který tradičně ve statistikách vychází velmi špatně.

Celý obsáhlý report najdete na blogu autorů Hlídače. E-shopy mají poslední měsíc na úpravu svých systémů tak, aby odpovídaly novým pravidlům. Zmíněný zákon by měl vyjít ve Sbírce zákonů do konce roku a 30 dní poté nabyde platnosti.

Které e-shopy vás umístěním překvapily?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)