Škodovácká asistentka Laura umí česky a předběhla tak Android Auto

škoda laura hlasová asistentka

O tom, že Škoda chystala vlastní hlasovou asistentku do svých nejnovějších aut víme již delší dobu. Nedávno však opustila beta testy a dostala se do ostrého provozu a to konkrétně do modelů Škoda Scala a Kamiq. Hlasová asistentka vás začne poslouchat ve chvíli, kdy vyslovíte povel “Ok, Lauro”. Co tedy Laura zvládne?

Laura zatím zvládá komunikovat česky, anglicky, francouzsky, německy, italsky a španělsky, přičemž mají přibývat další jazyky. Předběhla tak konkurenční Android Auto či Apple CarPlay. Pokud máte o asistentku zájem, musíte si v příplatkové výbavě zaškrtnout systém Amundsen, který kromě Laury nabídne také lepší audio či větší displej. Asistentka rozumí celým větám a řidič tak nemusí říkat typické robotické fráze.

ŠKODA Digital Assistant Laura

ŠKODA Digital Assistant Laura

Hned ze začátku toho nabízí velké množství. Zvládne zavolat, napsat SMS zprávu, zahájit navigaci včetně zadání cíle či pustit hudbu. Vozy, které jsou vybaveny Laurou jsou navíc neustále online a to díky eSIM. Ta tak čerpá informace nejen z vozidla a GPS ale také z internetu. Škoda navíc Lauru hodlá dále vyvíjet a dostat ji na skutečně světovou úroveň. Mimochodem jméno Laura nepoužila Škoda poprvé. Vůz Škoda Laura RS byl totiž v minulosti jakousi náhradou Škody Octavie RS pro indický trh.

Zdroj: YouTube Škoda

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)