Menu

V hotelech Hilton si odemknete pokoj chytrým telefonem

Už jste někdy byli tak unavení po cestě, že byste nejraději vynechali frontu a nezbytné procedury na recepci hotelu a zamířili rovnou do svého pokoje, kde na vás čeká sprcha a postel? Pokud ano, pak vás určitě bude zajímat tato novinka!

V hotelech Hilton budete moci zamířit rovnou do postele

V hotelech Hilton budete moci zamířit rovnou do postele

Jak jste jistě zaznamenali, žijeme v éře chytrých telefonů, které mnozí z nás používají v průběhu celého dne. Na jedné straně to má své nevýhody, na straně druhé je náš život v mnoha směrech mnohem jednodušší, než řekněme před deseti lety. S pomocí smartphonu například můžete ovládat žárovky a termostaty ve svém bytě, v případě některých značek si dokonce můžete před odjezdem nastavit teplotu v autě. V dalších letech můžeme očekávat ještě větší propojení mobilní techniky s chytrou domácností – například domácími bezpečnostními systémy.

V hotelech Hilton si odemknete pokoj chytrým telefonem

V hotelech Hilton si odemknete pokoj chytrým telefonem

V dohledné době se budete moci ubytovat a následně i odemknout svůj pokoj skrze chytrý telefon. Tvrdí to generální ředitel hotelového řetězce Hilton Christopher Nassetta, který v rozhovoru pro deník Wall Street Journal uvedl: “Dáváme zákazníkům bezprecedentní možnost volby a kontroly na úrovni” a spolu s tím slíbil, že Hilton Group nabídne možnost používat smartphone jako klíč k hotelovému pokoji.

Hilton Group nabídne možnost používat smartphone jako klíč k hotelovému pokoji

Hilton Group nabídne možnost používat smartphone jako klíč k hotelovému pokoji

S implementací technologie Hilton začne v roce 2015 a do konce roku 2016 by měla být k dispozici ve všech 4 200 hotelech tohoto řetězce po celém světě. Cílem je zjednodušení procesu ubytování bez nutnosti absolvovat registraci na recepci. Podobnou službu již nabízejí některé menší hotely a řetězce. V současnosti nabízí Hilton možnost pohodlné rezervace a odhlášení skrze mobilní aplikaci Hilton HHonors pro telefony a tablety, ovšem zatím pouze pro území USA, nicméně klíč k pokoji je stále nutné převzít fyzicky na recepci.

S novým systémem bude po registraci do telefonu odeslán kód, který pak může být použit k odemknutí dveří objednaného pokoje. Celkové náklady na zavedení novinky jsou odhadovány na 550 milionů amerických dolarů, tedy více než 10 miliard korun.

Zdroje: Android Headlines, Wall Street Journal, 9to5Google, Android Central.

 

Komentáře

Xender

Xender 0

z aplikace
29.7.2014 8:32

Systém odemykání pomocí telefonů s NFC je mnohem starší než tahle novinka.

JJ

JJ

z aplikace
29.7.2014 9:05

Což o to že je to docela dost stará zpráva ale docela dost lidí má iPhone a to je docela dost velký problém. Když Apple naznačil že NFC nechce do svých telefonu.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

29.7.2014 9:08

Tohle mělo být už 2 roky zpátky, když jsem ztratil klíč/kartu od hotelového pokoje :D

wisdom

wisdom

29.7.2014 9:38

Zajimave, ale dost neprakticke, odemykat necim, co musi mit zdroj energie. Uz vidim jak po celodennim chozeni v turisticke destinaci prijdu vecer do hotelu se stale fungujicim telefonem (prenosonou nabijecku kazdy nema). Asi by to jeste chtelo vedle dveri visel nabijeci kabel :) No, takze nakonec stejne vetsina lidi skonci na recepci zadonici o odemknuti pokoje …

Martin Novotný

z aplikace
29.7.2014 9:47

strasne potrebne…

apkmi

z aplikace
30.7.2014 20:13

to JJ: v clanku se nic o nfc nepise, tam se pise jen o kodu, ktery dostanete na mobil a zadate ho na dvere… a v tom nic iphone nebrani k pouzivani

RSS (komentáře k článku)