Menu

Hero of Many – skvělá atmosférická hra z českých dílen

heroes of many
Hero of Many – skvělá atmosférická hra z českých dílen
Ohodnoťte článek

Studio Tricker Arts, které je mimochodem zastoupeno pouze českými vývojáři, vytvořilo velmi zajímavou a inovativní hru pro Android a iOS. Stejně jako MadFinger Games (autoři Shadowgunu) se i vývojáři z Tricker Arts nachází v Brně. Brno je tedy zřejmě jakýmsi posvátným místem, kde se rodí zajímavé myšlenky a ještě zajímavější hry.

heroes of many

O čem Hero of Many je?

Hero of Many patří mezi jednu z her, kterou není tak jednoduché zaškatulkovat. Jak však sami autoři uvádí, jedná se o akční atmosférickou adventuru. Hra vás zavede do podvodní jeskyně, kde s hlavním hrdinou hry, světélkující kuličkou, budete prozkoumávat okolí. Nebudete však sami, protože v cestě za svobodou vám budou pomáhat vaši přátelé ve formě bílých stvoření. A v čem že vám budou vlastně pomáhat? Jak už to v herním světě bývá, narazíme zde i na nepřátele, reprezentované černými potvůrkami. Dočkáte se tak epických soubojů mezi těmito dvěma znepřátelenými stranami. To nejpodstatnější ale představuje vaše světélkující kulička, u které si musíte hlídat úroveň obklopujícího světla. Černé potvůrky tuto světelnou clonu velmi rády konzumují a když vám dojde veškeré okolní světlo, prohráváte.

HoM_Screen_01 HoM_Screen_02

 

Atmosférická senzace

Málokteré hře se povede navodit tu správnou atmosféru a vtáhnout hráče do hry. Aby se této skutečnosti docílilo, chce to správný hudební doprovod, vhodné prostředí a samozřejmě mnoho dalších faktorů. Hero Of Many splňuje téměř všechny tyto požadavky, a proto není atmosférickou adventurou (jak autoři uvádějí) jen tak náhodou. Temný podvodní svět, skvělé světelné efekty, měnící se hudební doprovod (který je mimochodem naprosto úžasný a je volen vhodně podle situací ve hře), to vše Hero of Many nabídne. Pokud jste se už někdy setkali s Android hrou Osmos HD, tak v tomto případě je Hero Of Many, co se atmosférického žážitku týče, na velmi podobné úrovni.

HoM_Screen_03 HoM_Screen_04

Napínavé souboje

Jak už bylo jednou řečeno, v Hero Of Many proti sobě stojí bílé jednotky (vaši přátelé) a černé (nepřátelé). Abyste do svých řad získali vašeho bílého bojovníka, stačí ho na mapě nalézt a přiblížit se k němu. Čím větší množství přátelských jednotek vlastníte, čím větší máte šanci proti nepřátelům. Ve chvíli, kdy se octnete na bojišti, začnou spolu znepřátelené jednotky bojovat. To se projevuje tím způsobem, že kolem sebe různě krouží a snaží se navzájem požírat, což z hlediska grafického zpracování vypadá velmi dobře. Bylo by velmi jednoduché a zřejmě i nudné kdyby šlo bojující jednotky pouze sledovat. Samozřejmě tomu tak není a aby váš tým zvítězil, je zapotřebí se k tomu přičinit. Táhnutím prstu do jakéhokoliv směru určíte svým jednotkám trajektorii, kterou se vydají. Jedná se jakýsi rychlý výpad, jehož využití je ve složitějších soubojích téměř nezbytné, protože jeho prostřednictvím dokážete způsobit větší poškození. V pozdějších fázích hry získáte různé bonusové schopnosti, jejichž užití vám souboje značně usnadní.

HoM_Screen_05 HoM_Screen_06

Sympatická fyzika

Ve hře lze sledovat fyzikální engine, díky kterému se dočkáte mnoha logických situací a hádanek. Povalující se kameny lze občas využít k zatarasení nepřátelských jednotek, dále pak k převážení různých předmětů pro uvolnění cesty apod. Díky přítomnosti fyziky se jedná o vcelku příjemné zpestření hry a její využití je v pozdějších fázích hry rozdílné.

HoM_Screen_07 HoM_Screen_08

Grafika, která rozhodně neurazí

Na to, o jaký typ hry se jedná, je grafické zpracování na vcelku vysoké úrovni. Dočkáte se opravdu povedených světelných efektů. Za zmínku také stojí grafické rozdílnosti jednotek, což v praxi určuje jejich sílu. Při putování jeskyní narážíte na potravu pro vaše potvůrky, díky které se dokáží zvětšit a vydržet tak v boji mnohem déle, čili každá jednotka může vypadat jinak. Jako minimální požadavek u této hry autoři uvádějí dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz.

HoM_Screen_09 HoM_Screen_10

Verdikt

Hero of Many je povedená hra. Ať už se budeme bavit o grafice, atmosféře či samotné myšlence této hry, vše si zaslouží pochvalu. Navíc se jedná o kousek z českých dílen, což bychom jako vlastenci měli řádně ocenit :). Abych hru stále jenom nechválil, tak vytknu to, co se mi na ní příliš nelíbilo. Jedná se o její větší náročnost, dále je to občasné bloudění po jeskyních a marná snaha o nalezení cílového bodu (kde se musíte v každém kole pro jeho úspěšné dokončení dostat) a poslední věcí je absence textů, které by vám v hraní pomohly a zdůrazňovaly by, k čemu slouží nové prvky ve hře apod. Jinak lze hru jedině doporučit.

Hero of Many
Trickster Arts
Verze1.031 (18. 6. 2013)
Velikost176 MB
3.0+

39,00 Kč

Video

Komentáře

Miroslav Šiler

Miroslav Šiler

19.6.2013 9:12

a otazka zni, je to v cestine?

Jirka Pernica

Jirka Pernica

19.6.2013 10:21

No..ono se ve hře vůbec nemluví a ani v ní nejsou texty. Když už ale někde náhodou něco napsané je (vývojáři), jejich posty jsou v Angličtině.

Pavel Krásný

Pavel Krásný

19.6.2013 10:43

Je to tedy Hero of many nebo Heroes of many? Nějak se to v článku střídá… A jinak vypadají jak spermoníci :D

Jirka Pernica

Jirka Pernica

19.6.2013 10:49

Je to „Hero“, právě jsem to opravil, díky za upozornění :)

R4d3cK

R4d3cK

19.6.2013 13:03

Hra je super, ale hodilo by se aspoň pár textů s vysvetlivkama… Co jsou ty bílý kuličky, který sbírám, jaký jsou stadia těch spermoníků, co třeba ukazatel jejich aktuálního počtu…? A pár dalších věcí ;-)

meffistos

meffistos

19.6.2013 14:51

Pochybuji, že hra bude v češtině. Když vyšel první článek o této hře napsal jsem vývojářům dotaz zda bude i demo verze a nestalo jim za to ani odpovědět. Tudiž to vypadá, že jim češi nestoji za námahu.

Matouš Ježek (Trickster Arts)

Matouš Ježek (Trickster Arts)

19.6.2013 16:29

mefistos: Zvláštní, na mail jsem určitě odpovídal, prakticky obratem. Poslal jsem před hodinou další, ani jeden se mi nevrátil. Je možné, že jen spadli do spamu.

Českých hráčů si rozhodně vážíme, jsme naprosto nadšení z toho, jak nás čeští hráči a média podporují. Odpovídám denně na desítky českých mailů.

Všem: Jak už píše autor článku – hra je naprosto beze slov a bez popisků, text je prakticky jen v titulcích (anglicky), což nemá na hru vliv.

Bob

Bob

19.6.2013 16:54

Google Play mi hru v tabletu nenabizi – ve webovem rozhrani pise ze neni kompatibilni s mym zarizenim. Jedna se o tablet Prestigio s chipem Rockchip RK3066. Proc rika ze neni kompatibilni a jak ji do tabletu dostat?

Matouš Ježek (Trickster Arts)

Matouš Ježek (Trickster Arts)

19.6.2013 17:02

Bob: Pokusím se jej povolit v naší dev-konzoli, na to potřebuji vědět přesný typ zařízení – pravděpodobně to budou nějaká písmena a čísla.
Odpověď prosím sem: contact@tricksterarts.com

Dotazy přímo na nás prosím směřujte na náš email: contact@tricksterarts.com, nikoliv tady do fóra, jedině tak se k nám zarušeně dostanou, díky!

meffisto

meffisto

19.6.2013 17:18

Matouš Ježek: Bohužel mi došlel až ten druhý mail. Děkuji za odpověď

igoreso

igoreso

19.6.2013 19:51

Hra má dost závažné chyby.
Když při hře uspím telefon a probudím ho,tak „spermie“ mě přestanou následovat a už je nejde sebrat.
To samé když hru uložím a vypnu. Po spuštění mě nenásledujou.
Jediná oprava je spustit hru znova,ale kuli nepřeskočitelnému intru je to utrpení(kde to jsme,je rok 2013 – přeskočitelné intro je samozřejmostí).

Dál nemám dovahu zkoušet.
Samsung galaxy Note II

fireb4ll

fireb4ll

20.6.2013 2:49

igoreso: Taky se mi to s ulozenim a nenasledovanim poprvy stalo a trochu sem se lek, nejaka chybka. (co se tyce uspani tak problem zadnej, jenom ciste po nacteni levelu 1). Nenasledujou tam 2-3 jednotky, ale je to jenom v prvnim levelu (do dalsiho checkpointu uz mi stejne tyhle spermie chciply a vsechny ostatni byly vpohode :)). V dalsich levelech uz problem nebyl zadnej. Aneb kdyz tomu odpustis 1 bug v prvnim levelu a ponoris se do toho, tak to je super :-P

igoreso

igoreso

20.6.2013 7:41

dik za info..

Caira

Caira

20.6.2013 22:52

Na tuhle hru jsem si nastavil budík. Na první pohled mi přišla podobná, jako Eufloria, kterou pro její náladu miluju. Těšil jsem se. Ale na Google Play ji podle názvu nelze vyhledat, což vůbec nechápu. Dostanu se na ní jen odkazem výše. A než jsem to udělal, stojí plnou cenu, za kterou to bez dema odmítám zkoušet. SGN2.

Per-nick

Per-nick

30.6.2013 21:51

prosim na PC byla podobná hra taky taková super hudba možná i od CZ tzvorby ale byl to panaček co procházel prostředim dost podobné horrorové trochu na logiku černobile prostředí

qq

qq

20.9.2013 16:17

Per-nick, asi myslis hru Botanicula
http://botanicula.net

RSS (komentáře k článku)