Nový herní telefon Vivo iQOO představen. Má špičkový výkon i zajímavý design

herni telefon vivo iqoo

Po spekulacích a několika uniklých informací, jsme se včera večer dočkali i oficiálního představení Vivo iQOO. Jedná se o zcela novou značku, která spadá pod Vivo. Jejich prvotina je herní telefon s opravdu nabušenými parametry. Nechybí Snapdragon 855, tři fotoaparáty na zadní straně a 44W super rychlé nabíjení.

Vivo iQOO je nový herní telefon napěchovaný jen tím nejlepším, co trh s mobily nabízí

Oficiální slogan Vivo iQOO je “Monstrum uvnitř”, výrobce má na mysli to, že se o výkon stará Snapdragon 855, který doplňuje až 12 GB paměti RAM a 256 GB vnitřní úložiště. Existovat bude i levnější verze s 6GB RAM a 128GB vnitřní pamětí. Telefon využívá OLED displej o velikosti 6,41 palců s FullHD+ rozlišením. Nechybí moderní design s malým výřezem pro selfie kameru. V displeji se zároveň schovává optická čtečka otisků prstů.

Jeden z prodejních taháků telefonu je i super rychlé 44W nabíjení. Baterii, která má kapacitu 4 000 mAh nabijete z nuly na 50 % za pouhých 16 minut. Kompletní nabití bude hotové za 45 minut. Tohle rychlé nabíjení bude však jen u nejdražší verze s 12GB RAM. Klasická verze telefonu bude mít rovněž rychlé nabíjení, ale už “jen” 22,5W.

Jelikož je to telefon mířený na hráče, nechybí ani různé prvky a funkce jako kapalinové chlazení, AI Turbo, Center Turbo, Net Turbo, Cooling Turbo a Game Turbo. Hned nás napadlo, že by se telefon měl nazývat Vivo iQOO Turbo. Společnost slibuje, že tato vylepšení zrychlí zapnutí her až o 30 procent, zvýší počet snímků až o 70 procent. Menší problém vidíme v tom, že Snapdragon 855 i v základu má tolik výkonu, že každou hru rozjede na maximální detaily v 60 FPS a jelikož displej telefonu nepodporuje větší obnovovací frekvenci než 60 Hz, tak vyšší FPS se stejně neprojeví.

Vivo iQOO Unboxing and Hands-on

Vivo iQOO Unboxing and Hands-on

Na závěr zde máme ještě fotoaparáty. Na zadní straně jsou rovnou tři fotoaparáty s 13 + 12 + 2 MPx. Cena základní verze s 6GB RAM je 2 998 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 12 200 Kč. Verze s 12GB RAM stojí 4 298 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 17 500 Kč. Telefony budou v Číně dostupné od příštího týdne. Dostupnost v Evropě nebyla oznámena, nicméně přes čínské eshopy půjde importovat k nám podobně jako jiné Vivo telefony.

vivo iqoo cena funkce

Jak se vám líbí herní telefon Vivo iQOO?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)