Budeme se bát. Slavné české studio vydává hororovku Happy Game na Android

Amanita Design Happy Game Android hra

Mladý chlapec se snaží přežít noční můry a přitom narazí na pestrou škálu ne zrovna přátelských stvoření. Tak zní krátký popis hororové hry s ironickým názvem Happy Game, která původně pochází z roku 2021 a za pár hodin oficiálně vyjde také ve verzi pro Android i iOS. Za titulem, který ve své původní variantě získal ocenění Česká hra roku za Nejlepší audiovizuální zpracování, stojí výtvarník Jaromír Plachý a celosvětově známé studio Amanita Design.

“Happy Game na první pohled vypadá a působí jako hra s typickým rukopisem Amanity, ale stačí jen pár vteřin navíc a je zřejmé, že tentokrát se hráči mohou těšit na něco trochu jiného. Hlavní hrdina, obyčejný malý kluk, se totiž netoulá po krásných mikroskopických světech ani malebných krajinách. Namísto toho se snaží přežít tři kruté noční můry a přitom narazí na pestrou škálu ne zrovna přátelských stvoření,” popisují autoři ze studia, které stojí také za známými tituly jako Samorost, Machinarium, Botanicula či Chuchel.

Happy Game comes to mobile! (iOS, Android)

Happy Game comes to mobile! (iOS, Android)

Novinka je adventurou, která šikovně využije možnosti mobilních zařízení. Není totiž jen “klikací”, ale “tahací”. „Je moc hezké, že teď můžou hráči navázat ještě bližší kontakt s tím vším, co se v naší hře děje. Napichovat malé panáčky na opékací vidlici tažením prstu je totiž ještě silnější zážitek, než se o to pokoušet pomocí kurzoru myši,“ říká o svém nejnovějším počinu Jára Plachý, hlavní tvůrce hry.

Happy Game vyjdou na iOS App Store a Google Play ve čtvrtek 2. února. K dispozici bude za základní cenu 149,- Kč (App Store) / 119,- Kč (Google Play). V tuto chvíli je hra již dostupná na platformách Steam, GOG nebo Nintendo Switch.

Které hry od Amanita Design už jste hráli?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)