TOPlist

GoPro Hero4 Session: Akční kamerka, kterou schováte kamkoliv

GoPro Hero4 session titul

Legendární výrobce outdoorových akčních kamer GoPro přichází s další novinkou, kamerka GoPro Hero4 Session představuje vůbec nejmenší akční kamerku na trhu, která zachovává dobré vlastnosti svého většího příbuzného a jako bonus přidává další vylepšení v podobě vodotěsnosti do 10 metrů bez jakéhokoli přídavného obalu a snadného ovládání. Novinka je přitom o 50 % menší a 40 % lehčí než klasické GoPro Hero4.

GoPro Hero4 Session

Čtvercový design má výhodu v tom, že kamerku můžete jakkoli nasunout do obalu, sloužícímu k připojení k nejrůznějšímu dostupnému příslušenství, většinou v podobě různých úchytů. Díky menší velikosti se pak kamerka vleze i na místa, kde byste se starším GoPro nepochodili. Pokud již vlastníte některou ze starších kamer GoPro a máte k ní i řadu příslušenství, nemusíte se bát, že byste jej museli nakupovat všechno znovu, obal s úchytem dodávaný ke GoPro Hero4 Session je totiž zpětně kompatibilní i se starším příslušenstvím.

Nové GoPro Hero4 Session nabídne také snazší ovládání prostřednictvím jediného tlačítka. Zmáčkněte jej a kamerka začne nahrávat videozáznam, zmáčknete podruhé a přestane. Toto zjednodušení sebou nese i delší výdrž na baterii, jelikož již kamerka při nečinnosti nespotřebovává žádnou energii. Pomocí tlačítka také můžete kamerku přepnout do režimu, ve kterém bude zaznamenávat time-lapse video nebo pro její ovládání či detailnější nastavení použít telefon či tablet s nainstalovanou aplikací. Přikoupit však lze také dálkové ovládání. Kamerce pochopitelně nechybí ani displej se základními údaji například o stavu baterie, připojení či natáčeném videu / pořizovaných snímcích.

https://www.youtube.com/watch?v=pzMRr5eTtho

Co se týče kvality pořizovaného videozáznamu, rozlišení kamerka nabídne až 1440p (1920 x 1440 px), častěji však bude využíváno rozlišení 1080p (1920 x 1080 px) jelikož při něm GoPro Hero4 Session zvládá pořizovat až 60 snímků za vteřinu. Slowmotion video pak natočíte v rozlišení 720p (1280 x 720 px) při snímkovací frekvenci 100 fps. Výrobce navíc u videa slibuje jen minimální kompresi. Videa jsou nahrávána do formátu .mp4 a využívají kodek H.264, jako úložiště poslouží microSD karta o velikosti až 64 GB vložená přímo do kamerky. O záznam zvuku se postará dvojice mikrofonů. Fotografie pak kamera zvládne pořídit o rozlišení až 8 MPx.

GoPro Hero4 session kvalita videa

Baterie je v tomto případě integrovaná do těla zařízení a nelze ji tak snadno vyměnit. Její kapacita činí 1030 mAh a stačit by měla až na 2 hodiny nepřetržitého záznamu.

GoPro Hero4 session baterie

Kamerku GoPro Hero4 Session je zatím možné pouze předobjednat a to ve standardní či „surf“ edici. V obou případech si za ni výrobce řekne 429,99 € (cca 11 700 Kč) oficiální zahájení prodeje se potom chystá na 12. července.

Ukázka fotografií, pořízených kamerkou GoPro Hero 4 Session

Zaujala vás nová akční kamera GoPro Hero4 Session?

 

Zdroj: GoPro.com, TheVerge.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)