Kamera GoPro Hero10 konečně představena. Co nového umí a jaká je česká cena?

gopro hero10

Společnost GoPro představila svou novou vlajkovou loď na poli Outdoorových akčních kamer – GoPro Hero10. Ta přináší 23,6MPx snímač, který má lépe natáčet při zhoršených světelných podmínkách. Video lze pak zaznamenávat až v 5,3K rozlišení při 60 snímcích za sekundu a nechybí ani technologie HyperSmooth 4.0 starající se o stabilizaci.

GoPro Hero10 sází na zpomalené video

Na první pohled byste si kameru mohli klidně splést s předchozím modelem Hero9. Kromě jiného je však o něco lehčí, konkrétně váží 153 gramů a rovněž se můžeme spolehnout na dva LCD displeje, přičemž ten přední nabízí vyšší obnovovací frekvenci, takže vše uvidíte v živém náhledu lépe. GoPro Hero10 zvládne rovněž natáčet 4K video až při 120 snímcích za sekundu nebo 2,7K při 240 snímcích za sekundu. Představen byl rovněž nový čip GP2, který slibuje 3D redukci šumu či vylepšené algoritmy.

GoPro: Introducing HERO10 Black — Speed with Ease

GoPro:  Introducing HERO10 Black — Speed with Ease

Nechybí ani možnost livestreamu při Full HD rozlišení se stabilizací a díky režimu Webcam ji lze používat také jako webkameru. Samozřejmostí jsou tři mikrofony, které se starají o redukci šumu a dokáží dokonce nahrávat zvuk v režimu RAW. Za novou generaci populární kamery zaplatíme v Česku 13 990 Kč, přičemž je skladem u většiny e-shopů.

Přemýšlíte o koupi této kamery?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)