Google Zprávy v beta verzi spustily funkci, která chrání před spamem

Google zprávy ověřování zpráv

Již před nějakou dobu na veřejnost unikly zprávy o chystané funkci umožňující ověřování SMS zpráv v aplikaci Zprávy od Googlu. Prozatím však nebylo zcela jasné, jak bude daný proces fungovat a kdy se stane součástí oficiální verze. Nyní se ověřování stalo součástí beta verze, má to však menší háček.

Ověřování je v aplikaci Zprávy prozatím umožněno pouze firemním uživatelům, registrovaným u Googlu. Pokud jsou však tyto dvě podmínky splněny, nic nebrání použití funkce v praxi. Princip využívá hashovací funkce a autentizačního kódu, který je přidělen každé přijaté zprávě. Pokud se hash příjemce i odesílatele podaří ověřit, tak se zobrazí obsah zprávy spolu s logem a dalšími informacemi o firmě. Pokud proces selže, zobrazí se chybová hláška. Díky tomu je uživatel před nevyžádanou zprávou varován. K ověření je pak bezprostředně nutné připojení k internetu.

Může se tak jednat o jeden z nástrojů zabraňující spamu a dalšímu nevyžádanému obsahu. V budoucnu bychom se pak už nemuseli obávat ohrožení, typu odkazů na weby, které se snaží získat přístupové údaje například k internetovému bankovnictví. Detailnější popis funkcionality je možné najít na webu podpory Googlu. Současně je zde uvedena poznámka, že je tato možnost aktuálně umožněna pouze určitému okruhu uživatelů (jak bylo zmíněno výše). V budoucnu bychom se tak mohli dočkat i širšího rozšíření mimo firemní okruhy.

Využili byste možnost ověřování v aplikaci Zprávy?

Zdroj: Android Police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)