Jak zapnout a používat Google Zprávy na webu na počítači?

Google Zprávy na webu na počítači

Jestli nějaká část internetu nabrala za poslední měsíce na oblíbenosti a důležitosti, tak jsou to vyjma e-shopů rozhodně i chatovací nástroje a další komunikátory. Největší úlohu samozřejmě hrají aplikace a programy pro videochatování, aby se účastníci ideálně mohli vidět. Ale ani softwaroví pomocníci, kteří se věnují pouhému odesílání a přijímání textu, rozhodně nepatří do starého železa. Natož tak základní aplikace Zprávy od Googlu, která je přítomná v mnoha mobilech jako primární nástroj pro chatování a SMSkování. Věděli jste ale, že Google Zprávy fungují i na počítači na webu a nemusíte tak nutně sahat neustále po telefonu? Ukážeme vám, jak se taková funkce nastavuje.

Messages by Google
Messages by Google

Google Zprávy na webu na počítači

Toto propojení je možné navázat díky tomu, že kromě mobilní aplikace má základní komunikátor Googlu i vlastní webovou adresu a prostředí pro prohlížeče. A to konkrétně pro Google Chrome, Microsoft Edge, Safari a Mozilla Firefox. K navázání spojení je přitom využíván QR kód.

Jak zobrazit Zprávy v prohlížeči na PC?

  • Otevřete na mobilu aplikaci Google Zprávy
  • Klepněte na tři tečky vpravo nahoře
  • Vyberte položku Zprávy na webu
  • Na uvítací obrazovce klepněte na Čtečka QR kódů
  • Na počítači otevřete adresu webových Google Zpráv
  • Načtěte telefonem QR kód a zařízení propojte

Spojení se vždy navazuje mezi mobilem a konkrétním počítačem ve chvíli, kdy jsou oba přístroje připojené na internet. A to pro jednu relaci, pokud nezadáte, že si má aplikace počítač pamatovat. Dejte si pozor, abyste tuto možnost nezadali u cizího či veřejného PC. Propojení účtu s více počítači je možné, ale Google upozorňuje, že funkce Zprávy na webu funguje současně vždy jen na jednom. Jakmile se pokusíte připojit další, spojení s předchozím se přeruší. Kontakty a zprávy jsou v desktopovém prohlížeči uložené v zašifrované podobě. Šikovné je, že i na webu si můžete v aplikaci zapnout tmavý režim.

Kolik SMSek či jiných mobilních zpráv denně pošlete?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)