Google Zprávy připravují funkci pro zpřehlednění konverzací. O co jde?

Google zprávy ověřování zpráv

Dvoufázové neboli dvoufaktorové ověření uživatelských účtů se za posledních několik let stalo součástí většiny platforem. S tímto způsobem ověření identity je přitom neodmyslitelně spjat SMS kód, který  po přihlášení zadáváme do aplikace či prohlížeče. Takových kódů pak máme plné konverzace, přičemž se mnohdy jen těžko orientujeme mezi tímto a dalšími typy zpráv. Právě pro tuto situaci nyní chystá řešení aplikace Google Zprávy.

Messages by Google
Messages by Google

Zmíněný SMS kód je ve skutečnosti jednorázovým heslem (One Time Password – OTP), které je uživateli generováno při každém pokusu o přihlášení, použití jiného zařízení nebo internetové platbě kartou. Ve změti kódů se pak můžeme celkem snadno ztratit. Ještě větší zmatek může nastat v konverzacích, kde dostáváme i jiné zprávy než s OTP kódem. Tímto problémem se dle aktuálního průzkumu zdrojového kódu aplikace Google Zprávy v6.7.067 zabývají i její vývojáři.

Podle zmíněného průzkumu totiž nyní Google pracuje na nové funkci, která by veškeré zprávy obsahující jednorázová hesla po uplynutí 24 hodin smazala, díky čemuž by v konverzacích zůstávaly pouze zprávy, které v budoucnu můžeme ještě potřebovat. Automatické mazání OTP bude pravděpodobně nutné zapnout v nastavení. Záleží tedy jen na nás, zda budeme chtít novinku využívat, či nikoli.

Zaujala vás možnost automatického mazání OTP v aplikaci Google Zprávy?

Zdroj: XDA-developers

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)