Google zakázal zaměstnancům instalovat Zoom do pracovních počítačů

Google Zoom zákaz

V období koronakrize extrémně stoupla obliba všemožných online komunikačních nástrojů. Patří mezi ně i Zoom, jehož popularita vyskočila o několik stovek procent. Stejně jako uživatelé se ale o službu zajímali i odborníci na ochranu dat, kteří zjistili, že nástroj rozhodně nelze považovat za bezpečný. Kvůli problémům s šifrováním. Samotný Google teď zakázal svým zaměstnancům, aby nástroj instalovali do pracovních počítačů. Jak se zdá, i pracovníci amerického technologického giganta patří mezi uživatele Zoomu. A to i přesto, že jejich firma provozuje mimo jiné třeba Google Meet. Tato služba je oficiální pro interní komunikaci ve společnosti. Google zákaz instalace nástroje Zoom v pracovních počítačích oznámil zaměstnancům skrze e-mail.

Zoom video chat conference

“Náš bezpečnostní tým nedávno informoval zaměstnance, že desktopovou aplikaci Zoom nebude nadále možné na pracovních počítačích spustit. Protože nesplňuje naše interní bezpečnostní standardy. Zaměstnanci, kteří používají tuto službu například ke komunikaci s rodinou nebo přáteli, mohou navázat spojení přes prohlížeč nebo aplikaci v mobilu,” potvrdil kroky firmy mluvčí Jose Castaneda. Google přitom není jediný gigant, který v posledních dnech zákaz používání programu Zoom zavedl. Před několika dny se ho začal zbavovat také SpaceX. V pondělí zareagovalo také newyorské oddělení pro vzdělávání, které instruovalo všechny školy, ať přejdou ke službám Microsoftu. Je tím asi míněn nástroj Teams.

Používáte Zoom? Na jakých platformách? A i v práci?

Zdroj: BuzzFeed

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)