Menu

Pozor na automatickou zálohu dat. Google je po dvou měsících maže

Telefony s Androidem mají již nějaký ten rok v sobě zabudovanou automatickou zálohu dat, kdy se na Google disk odesílají data ze zařízení. Jenže je tu problém, že když zařízení nebudete používat 60 dnů, tak se záloha automaticky vymaže. Což by zase nebyl takový problém, jenže Google vás na to neupozorní.

Zálohu dat si musíte kontrolovat sami

V zahraničí se momentálně jedná o hodně diskutovanou věc. Vše začalo tím, že jeden uživatel redditu upozornil na to, že se mu vymazala jeho záloha dat z telefonu, který chvíli nepoužíval, ale nikdo ho na to neupozornil. Problém je v tom, že Google o tom ani nikde na viditelném místě nepíše, informaci o tom, že se záloha maže, se dá najít pouze na stránkách supportu v Google disku.

Zde je napsáno, že pokud zařízení nebude aktivní po dobu dvou týdnů, tak se začne odpočítávat 60 dní. Pokud se v té době s telefonem znovu nepřihlásíte, tak se záloha dat vymaže. Pokud budete chtít kontrolovat kolik dní ještě zbývá, budete muset jít na stránky nebo do aplikace Google Disku, kde je položka „Zálohy“. Zde pak datum zálohy najdete. Nikdy ale nepřijde žádné upozornění, nebo třeba informační email.

Google Drive
Google Drive
Developer: Google LLC
Price: Free+

Věděli jste, že automatická záloha se uchovává pouze na 60 dní, pokud zařízení nevyužíváte?

Zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

Johnnie

15.9.2017 10:07

Hustý!

Petr M.

15.9.2017 12:46

Mě mnohem víc vadí, že se člověk spoléhá na to, že když si zvolím zálohu telefonu do Googlu, bude tam všechno, ale ono není. Spousta aplikací tam chybí, protože primárně musí tuto funkci povolit vývojář aplikace a pro mě z neznámého důvodu více než polovina mých aplikací tuto funkci nepodporuje.
Takže zaplať pánbůh za Backup aplikaci v Huawei a Honor telefonech. Doufám, že jiní výrobci to mají také.

mlazovla

16.9.2017 0:19

Náhodou jsem minulý týden něco okolo zálohování Android řešil a na limit narazil. Dobré vědět. Dík za článek

Tester0126

Tester0126 0

16.9.2017 21:45

Ja pouzivam zalohovani celeho telefonu do Samsung cloud a je to. Funguje spolehlive.

jirkar93

16.9.2017 22:15

Pokud starý telefon slouží jako záložní, stačí ho jednou za čas dát nabít a připojit na wifi. Horší věc udělal Oukitel K6000 Plus při poslední aktualizaci – dal telefon do továrního nastavení a v nové verzi chybí původní program, kterým byla udělána záloha. Mám zálohu, nemám program, který by ji použil. Ještě že to jistil Google.

marlborowims

17.9.2017 0:56

Shodou okolností jsem si toho tento týden také všimnul. Právě na GDisku. Mám noveho Samsunga, a nějak neumí natáhnout zálohu WiFi sítí (a hesel) z předchozího telefonu. Mám podezření, že jsem neměl zapínat zálohování do cloudu Samsungu ale Googlu 😕 Poradí někdo?

RSS (komentáře k článku)