Pozor na automatickou zálohu dat. Google je po dvou měsících maže

google drive maze zalohu dat

Telefony s Androidem mají již nějaký ten rok v sobě zabudovanou automatickou zálohu dat, kdy se na Google disk odesílají data ze zařízení. Jenže je tu problém, že když zařízení nebudete používat 60 dnů, tak se záloha automaticky vymaže. Což by zase nebyl takový problém, jenže Google vás na to neupozorní.

Zálohu dat si musíte kontrolovat sami

V zahraničí se momentálně jedná o hodně diskutovanou věc. Vše začalo tím, že jeden uživatel redditu upozornil na to, že se mu vymazala jeho záloha dat z telefonu, který chvíli nepoužíval, ale nikdo ho na to neupozornil. Problém je v tom, že Google o tom ani nikde na viditelném místě nepíše, informaci o tom, že se záloha maže, se dá najít pouze na stránkách supportu v Google disku.

Zde je napsáno, že pokud zařízení nebude aktivní po dobu dvou týdnů, tak se začne odpočítávat 60 dní. Pokud se v té době s telefonem znovu nepřihlásíte, tak se záloha dat vymaže. Pokud budete chtít kontrolovat kolik dní ještě zbývá, budete muset jít na stránky nebo do aplikace Google Disku, kde je položka „Zálohy“. Zde pak datum zálohy najdete. Nikdy ale nepřijde žádné upozornění, nebo třeba informační email.

Google Drive
Google Drive

Věděli jste, že automatická záloha se uchovává pouze na 60 dní, pokud zařízení nevyužíváte?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)