Velký krok: Google otevírá kancelářské aplikace úplně všem

Google Workspace pro všechny

Videohovory přes Meet (dříve Hangouts), psaní zpráv přes Chat, hromadná správa tabulek či textových dokumentů nebo pokročilá práce s událostmi v kalendáři. Tyto a další nástroje a aplikace doposud americký Google dlouhé roky poskytovat uživatelům v rámci služby Workspace (dříve G Suite). Firmám, školám, neziskovkám a dalším institucím. Od 14. června 2021 se ale tato situace mění a Google Workspace je oficiálně dostupný pro všechny. Tedy pro kohokoli, kdo vlastní i úplně obyčejný Google účet.

Otevírání zmíněného prostředí “běžným” uživatelům bude postupné. Jako první se dostal na řadu Chat, do kterého se už nyní můžete prokliknout třeba přes Gmail nebo přímou adresu. V tomto komunikačním nástroji se momentálně nacházejí například Místnosti (Rooms), které hodlá Google proměnit ve Spaces, volně přeloženo “Prostory”. Novinku můžete hned vyzkoušet a třeba se pro vás stane alternativou k jiným “kecálkům”.

Společně se zpřístupněním Google Workspace pro všechny spustila americká firma i novou placenou službu pro podnikatele. Do prostoru mezi běžné neplatící uživatele a velké firmy teď bude z hlediska prémiových funkcí pasovat tarif Google Workspace Individual. Byl vytvořený primárně pro uživatele, kteří potřebují prémiové firemní funkce pro svůj jednočlenný podnik. Zatím je dostupný v USA, Kanadě, Mexiku, Brazílii, Austrálii a Japonsku.

Které funkce či aplikace z Workspace vyzkoušíte?

Zdroj: Google, foto: TechCrunch

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)