Google vylepšuje vlastní AdBlock, zatočí s náročnou reklamou

Chrome adblock

Google byl v minulosti pod palbou kritiky za boj proti aplikacím a doplňkům blokujících zobrazování reklam na internetu. Nevraživost Googlu vůči AdBlocku není nic překvapivého, vezmeme-li v potaz, že právě reklama na webu tvoří nezanedbatelný zdroj příjmů nejen jednotlivých webů, ale i samotného Googlu. Jak však dává najevo i samotný Google, je potřeba rozlišovat různé druhy reklamy.

AdBlock v prohlížeči Chrome možná získá novou funkci

Také proto nakonec Google představil vlastní AdBlock integrovaný přímo v prohlížeči Google Chrome. Ten blokuje reklamu, která není v souladu se “standardy lepší reklamy” tvořenými “Koalicí pro lepší reklamu” jíž je Google součástí. Nyní, zdá se, Google pracuje na vylepšení tohoto integrovaného AdBlocku. Nově se Chrome zaměří na blokování reklam, které vyžadují příliš mnoho hardwarových či síťových prostředků a zpomalují tak váš prohlížeč. V současnosti Google tuto novou funkci AdBlocku teprve testuje a hledá správné nastavení kdy vyhodnotit reklamu jako příliš náročnou a blokovat ji.

Práce na AdBlocku náročných reklam jsou teprve na svém počátku a momentálně není vůbec jisté, zda se toto nové rozšíření integrovaného AdBlocku Chrome doopravdy dočká. I pokud se Google rozhodne, že tento projekt dotáhne do finální podoby a neshodí jej ze stolu jako spoustu dalších, bude zajisté trvat přinejmenším měsíce, než se dočká finální podoby. Práce na AdBlocku integrovaném do v současnosti nejoblíbenějšího webového prohlížeče je navíc velmi ošidná. Google sám je totiž více než významným poskytovatelem reklamy a nesprávné nastavení AdBlocku může vyústit v obvinění z poškozování konkurence.

Poznámka redakce

Ani my reklamu neradi, ale v současné době tvoří jediný rozumný zdroj příjmu, bez kterého by tento magazín neexistoval. Máte na Svět Androida zapnutý AdBlock? Zkuste si jej na chvíli vypnout a dejte nám do komentářů vědět, zdali vás reklama na Svět Androida otravuje a v čem konkrétně? Pokud si AdBlock pro tento web vypnete úplně, pomůžete tak nepřímo přispět ke zkvalitnění článků. Děkujeme

Používáte nějaký AdBlock? Proč?

Zdroj: 9to5google.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (45)