Menu

Google upravuje vyhledávání. Výsledky se automaticky mění podle lokace

Google oznámil změny pro vyhledávání, přesněji jde o změny, které se týkají lokace. Výsledky vyhledávání už se budou automaticky měnit podle oblasti, kde zrovna jste. Není už potřeba využívat speciální doménu.

Lokace častokrát souvisí s vyhledáváním

Google ve svém blogu tvrdí, že jedno z pěti vyhledávání souvisí s místem. A protože chce Google poskytovat co nejpřesnější výsledky, tak se rozhodl změnit využívání lokací. Výsledky se totiž radikálně mění, když například vyhledáte “Android” na Slovensku a v Česku. K nim se obecně dalo přistoupit prostřednictvím kódu národní domény nejvyššího řádu. U nás tedy google.CZ, Slovensko pak google.SK.

To se ale mění, doména nejvyššího řádu již nebude mít vliv na vyhledávání. Místo toho se ve výchozím stavu zobrazí služby země, ve které se zrovna nacházíte. Vidět to můžete na obrázku výše. I když jsme na stránce Google.SK, tak se nám ukazují výsledky určené pro Českou republiku. Pokud bychom se ale třeba přihlásili z Německa, tak se nám nabídnou výsledky pro Německo, i když jsme na Google.sk či Google.cz.

Automatické výsledky podle oblasti jdou však jednoduše změnit. Stačí v “Nastavení vyhledávání” v položce “Jazyky” vybrat si z velkého počtu států. Změna platí jak pro počítače, tak i mobilní zařízení.

Google
Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Zamlouvá se vám tato změna ve vyhledávání?

Zdroj: blog.google

 

Komentáře

petr dvorak

28.10.2017 3:41

Ne, moc se mi to nezamlouvá. Na dovolené to na mě bude chrlit kraviny, pokud si někde něco nepřepnu.

Милан4еха

28.10.2017 9:46

Ne, vyhledavam v několika zemích. Řeším to přidáním doplňujících slov v určitém jazyku.

Yggynko_slobodko

Yggynko Slobodko 6

28.10.2017 9:46

….no je to uplne na h…o , obmedzene uz ako na tom fb ( :)

IF666CZ27

28.10.2017 14:25

No super :( Tak už je mi jasné proč mi poslední dobou v německu vyhazuje tak “relevantní” výsledky.Teď ještě přepnutí výsledků dle politické orientace :(

bicista

28.10.2017 18:44

super. takze stejna zumpa jako na seznamu. Google pouzivam prave abych se dostal k infu ze sveta a ted my to bude hazet ceske odkazy. Ten internet jde fakt do kopru.

SeppWinkler

SeppWinkler 12

30.10.2017 13:02

Súhlasím s ostatnými. To nemohli len vedľa vyhľadávacieho poľa pridať ikonku lokácie a ňou potom aktivovať lokalizované výsledky?!? Aha, jasne, nemohli, zabudol som, Google nie je vyhľadávač, ale reklamný agregátor :(

RSS (komentáře k článku)