Google začne upozorňovat na neověřené výsledky vyhledávání

Google vyhledávání neověřené výsledky

Zejména v situacích, kdy dojde k nějaké velké události nebo například zveřejnění zajímavé novinky na sociálních sítích, vyráží spousta lidí na Google hledat potvrzení či vyvrácení. Ve chvíli, kdy je ale téma opravdu nové a velmi žhavé, se ale mohou uživatelé snadno lapit do pavučiny záměrně či nechtěně vytvořených zpráv, které nejsou pravdivé. Nebo alespoň dostatečně ověřené a skutečně přesné. Z toho důvodu bude Google upozorňovat na neověřené výsledky vyhledávání.

Google vyhledávání neověřené výsledky screen

Největší vyhledávač světa bude do budoucna na stránce s výsledky, které se velmi rychle mění, na tuto skutečnost upozorňovat novou hláškou. Bude se tak snažit uživatele uchránit před neúplnými, ohnutými či úplně špatně podanými informacemi. Stejně jako u dalších podobných nástrojů ale samozřejmě bude na příjemci, jak s upozorněním naloží. Na neověřené výsledky začne Google ve vyhledávání poukazovat nejprve v angličtině v USA. Rozšíření do dalších regionů a jazyků se ale chystá.

Setkali jste se někdy na Googlu s úplným nesmyslem?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)