Web Google Voice naznačuje zásadní novinky. Co se chystá?

web-google-voice-zmeny-ico

Je to opravdu hodně dlouho, co aplikace a služba internetové telefonie Google Voice dostala nějaké nové funkce. S ohledem na to, že poslední minoritní aktualizace proběhla v květnu 2016, to vypadalo, jako by vyhledávací gigant odsunul celý projekt na vedlejší kolej. To se ale pravděpodobně v dohledné době změní, jak naznačuje oficiální web.

Některým uživatelům se začal v horní části stránky zobrazovat proužek, obsahující text: ““The New Google Voice is here. Try it now!” (“Nový Google Voice je tady. Vyzkoušejte ho nyní!”). Hypertextový odkaz pak vede na adresu https://www.google.com/voice/b/0/redirection/new, která ovšem v našem případě hlásila chybu 404 – stránka neexistuje. Proužek se zobrazuje jen vybraným uživatelům, z čehož lze usuzovat buď na postupné uvolňování, nebo testování na omezeném vzorku.

Část uživatelů zve web Google Voice k vyzkoušení novinek Část uživatelů zve web Google Voice k vyzkoušení novinek

Když uživatel klepne na odkaz pro vyzkoušení, načte se znovu ta samá stránka bez jakýchkoli viditelných změn nebo aktualizací. Server the Verge kontaktovat tiskového mluvčího, který potvrdil, že se něco chystá: “Omlouváme se, ale vypadá to, že jste vytočili špatné číslo! Ale nebojte se, není to žertovný telefonát. Právě teď pracujeme na nějakých změnách služby Google Voice. Máme vás na rychlé volbě a jistě se s vámi podělíme, jakmile to bude možné.” Zcela stejnou odpověď dostal také server Android Police. Jinými slovy Google přiznává, že něco chystá, ale ještě není připraven/ochoten sdílet další podrobnosti.

Detail proužku Detail proužku

Má ještě Google Voice své místo na slunci?

Google se v minulosti pokusil sloučit některé funkce služby Voice s Hangouts, nicméně tento produkt nyní hodlá mířit na podnikovou sféru. Spolu se spuštěním samostatného komunikátoru Google Allo ale může znamenat, že společnost Mountain View opět postaví Voice na vlastní nohy. Služba byla spuštěna v roce 2009 a v rámci USA nabízela k účtům Google telefonní číslo zdarma a bezplatné volání na linky ve Spojených státech a Kanadě. Mezinárodní telefonáty do dalších zemí byly velmi levné, navíc zde fungovalo bezplatné volání z počítače na počítač a hlasová schránka. V Česku služba hlasových hovorů bohužel nebyla dostupná.

What is Google Voice?

What is Google Voice?

Aplikaci pro Android si stáhlo více než deset milionů uživatelů a její průměrná známka je 4,1. Aktuální verzi lze instalovat na zařízení s Androidem 2.3.3 a novějším. K dispozici je také verze pro iOS.

Google Voice
Google Voice

Myslíte, že je Voice mrtvý projekt, nebo vyhledávací gigant připravuje jeho vzkříšení? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: theverge.com, androidauthority.com, androidcentral.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)