TOPlist

Google přináší jednodušší ukládání nalezených obrázků, má ale háček

google_obrazky_ico

Co obvykle uděláte, když najdete nějaký obrázek, který se vám líbí, nebo se hodí pro nějaké další respektive pozdější použití – například na tapetu na pozadí domovské obrazovky vašeho chytrého telefonu či tabletu? Uložíte ho, pořídíte si snímek obrazovky, nebo přidáte odkaz do oblíbených položek webového prohlížeče? Ať už používáte kterýkoli z uvedených postupů, Google nyní přichází s jednodušším způsobem – obrázek prostě označíte hvězdičkou, čímž ho přidáte mezi své oblíbené. Funguje to přímo ve vyhledávání obrázků na mobilních zařízeních.

Jak to Google vymyslel?

Jednoduše vyhledejte obrázek, který chcete, a klepněte na hvězdičku. Tím ho přidáte mezi oblíbené. Takto uložené obrázky lze pro lepší přehlednost třídit do složek, což by mělo usnadnit jejich pozdější nalezení.

Google na svém blogu nabízí ukázkový příklad, jak nové funkce využít: „řekněme, že hledáte na Googlu účes a najdete takový, který byste chtěli. Jednoduše ho vyberte a klepněte na hvězdičku. U svého kadeřníka pak můžete snadno přistupovat k obrazu, aniž byste museli znovu použít vyhledávání.“ Celý postup můžete vidět na následujícím obrázku (animace se spustí po klepnutí na obrázek).

Ukládání obrázků z vyhledávání Google Ukládání obrázků z vyhledávání Google

Pokud si takto uložíte více obrázků, možná oceníte možnost udržet si v nich pořádek jejich roztříděním do složek. Pokud chcete přesunout obrázek do složky, klepněte na tlačítko s obrázkem tužky. Následně lze vytvářet a pojmenovávat složky – třeba „účesy na zimu“, „zajímavé přírodní scenérie“ nebo „nápady na sněhuláka,“ kam obrázky zařadíte. Celý proces si opět můžete prohlédnout v následující animaci (animace začne po klepnutí na obrázek).

Možnost třídit uložené obrázky do složek Možnost třídit uložené obrázky do složek

V současné době je tato funkce k dispozici jen v USA a funguje ve většině hlavních mobilních prohlížečů pro Android a iOS. Aby označování hvězdičkou fungovalo, musí být uživatel přihlášen ke svému účtu Google. V tuto chvíli není známo, kdy Google popisovanou funkci spustí v dalších zemích, včetně Česka.

Zdroje: Talk Android, Google Inside Search.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)