Menu

Ruší Google nepoužívané účty? Nastal čas provést zálohu

Někteří uživatelé hlásí, že Google v posledních dnech začal bez varování rušit staré účty. Zvěstí, že se něco bude dít, mohl být také email zaslaný Googlem, který doporučoval zálohování uživatelského Google účtu. Následně došlo na samotné smazání účtu, které je odůvodněno dlouhodobě nevyřešeným porušením smluvních podmínek služby.

Google

Google

Zarážející je také fakt, že Google doposud nereaguje ani na dotazy a připomínky uživatelů. Je ovšem dost dobře možné, že se alespoň částečně jedná o nějakou chybu. Na faktu, že Google maže několik let nepoužívané účty, by nebylo nic špatného, ale fakt, že se tak děje bez předešlého upozornění na smazání je rozhodně zarážející. Nelze vyloučit také možnost, že společnost rozeslala varovné emaily, ale ty nějakým nedopatřením nedorazily ke svým adresátům. Prozatím nikdo nehlásil podobné smazání aktivního účtu. Rozhodně je však lepší svůj stávající účet, na kterém máte nějaká důležitá data, zálohovat.

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

pročsemlezu

pročsemlezu

1.8.2015 18:35

A jako kam zálohovat? To napsat nemůžete?

pice

pice

z aplikace
1.8.2015 19:10

pročsemlezu: jo no taky by me to zajimalo

Monrico

Monrico

1.8.2015 19:23

Pro zalohovani muzete pouzit sluzbu Google Takeout. Veskara data z uctu Google si tak muzete stahnout v otevrenych formatech na lokalni disk. Jak s nimi nalozeta je na vas :)

Kubo :S

Kubo :S

1.8.2015 19:38

A ako kde ma má informovať ked ten mail nepoužívam? Ved premýšlajte trošku

Pavel Klimes

1.8.2015 19:41

Sice to sem nepatří, ale dotaz pro SvětAndroida, nevěděl jsem kam napsat: postřehli jste, že na Shield Tablet vyšla aktualizace 3.1 přinášející android 5.1.1 a že se toho tabletu taky týká svolávací akce kvůli možné špatné baterce? O tom byste měli informovat, já na tu svolávačku trefil náhodou a zrovna mého kusu se týká..

Monrico

Monrico

1.8.2015 20:30

Informovat Vas muze napriklad na sekundarni email, ktery zadate (pri registraci) pro pripad ztraty hesla :)

Marek

Marek

z aplikace
1.8.2015 20:31

Pavel Klimes: mám taky shield tablet, a chtěl bych se zeptat, pokud víte něco o tom svolání, tak jestli by jste mi mohl dát vědět. Děkuji
Email: marek.lustyk.docekal@gmail.com

freddy158

z aplikace
1.8.2015 21:07

že by bylo v nastaveni “export-import” ? .. ziskane data lze nakopirovat do jinych uctu (nebo otevrit v exelu a podivat se ;-)

pročsemlezu

pročsemlezu

1.8.2015 21:54

Dik všem za odpovědi… Psal jsem to hlavně proto aby si redakce uvědomila, že když už dělá článek o tom jak něčemu předejít a čím tomu předejít tak aspoň napsat jednoduše třeba dvěma větami jako “monrico” jak tomu předejít!

europoint

europoint

1.8.2015 23:00

No já už několik měsíců svou důvěru v Google postrádám a tady je další důkaz. Ty řeči, že si můžete vzít svoje data zpět možná platí, pokud jste free user, který tam má pár MB dat. Já byl platící zákazník několik let s 1 TB kvótou a když jsem si vyžádal svoje data zpět, tak mi je Google dal rozsekaná v archívech, v mnoha případech s nesmyslně změněnou koncovkou (.eml, .xls, .pub, .dot, … na .bin), fotky mi dal bez exif jen s naprosto nepoužitelným .json, uložené stránky .mht nešly načíst, atd.. Několik měsíců po té, co jsem všechna svá data z Goolge vymazal mi stále ještě přehled využitého úložiště tvrdí, že moje fotky okupují skoro 70 MB a já tam nemám ani jednu, ani v koši, na disku, prostě nikde. Podpora nereaguje. Je to pro mně velké zklamání, nemluvě o dřívějších problémech s google diskem, kdy vymazané soubory byly několik týdnů stále dostupné, přestože byl koš vysypaný.

Wil-M

wilm 0

z aplikace
2.8.2015 2:00

furt nevím, proč se řeší neaktivní účty, proč vám na nich tolik záleží?

František Očenáš

z aplikace
2.8.2015 16:38

jo když přijde na to že potřebujete řešit nějaký problém s technickou podporou Google tak zjistíte že žádná pro Evropu neexistuje. …..a tím myslím nejenom Čechy a Slovensko. ani Rakousko nemecko a podobně nic. měl sem zablokován účet Google platby a řešil sem to mailama rok a půl. za boha nemohli pochopit co to ta evropská unie vlastně je a jak to že sem Slovák, bydlím v Čechách a pracujú v Německu

N/A

N/A

6.8.2015 19:07

+1
Google Support je naprosto neochotný a bohužel i absolutně neschopný vyřešit byť jen ty základní potíže. Řídí se heslem “Zatloukat, zatloukat, zatloukat”. Přidáte-li si k tomu postupně zavádění bugů do služeb Googlu, není to nic, o co jako zákazník stojíte.

RSS (komentáře k článku)