Google dokončuje tmavý režim pro Gmail. Aplikace nabízí první náhled

tmavy rezim gmail google

Jedna z nejpoužívanějších Google aplikací, která nemá tmavý režim, je Gmail. Nedávno už se dočkala i hlavní Google aplikace, Google Disk nebo Google Keep. Na emailového klienta se však stále čeká. Čekaní už ale nebude dlouhé, je dost velká šance, že tmavý režim pro Gmail je za rohem. Poslední verze aplikace totiž již nabízí několik obrazovek v tmavém režimu, i když prozatím trochu podivně. Černá barva v aplikaci se totiž aktivuje automaticky.

Tmavý režim pro Gmail je za rohem

Google nedávno vydal verzi aplikace v2019.06.09, v ní se již nachází první náznaky tmavého režimu. Prozatím se nedá ručně aktivovat například přes tlačítko v nastavení. Místo toho se automaticky na některých obrazovkách zapíná. A to v nastavení. K dispozici jsou první dva obrázky, ze kterých jde vidět, že černý režim v Gmailu nebude vybočovat z jiných Google aplikací.

Pokud byste si chtěli sami odzkoušet, jestli se vám tmavý režim pro Gmail aktivuje, můžete si poslední verzi aplikace stáhnout ručně z APKMirror. Několik měsíců existoval tmavý režim v Gmailu pro majitele s betaverzi Androidu Q. V nastavení pro vývojáře totiž šel vynutit tmavý režim nejen pro systém, ale i aplikace. Bohužel ale v poslední verzi betaverze tato funkce přestala fungovat a jediné řešení je přes root.

Gmail
Gmail

Těšíte se na tmavý režim v Gmailu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)