Chcete 1 milion dolarů? Google vám ho dá, pokud prolomíte čip Titan M

google pixel 4 titan m

Když Google poprvé představoval svůj program odměn, které lze získat po zjištění děr v Androidu, maximální částka, kterou bylo možné získat činila 38 000 dolarů. Doba se však posunula. Google si začal více věřit a pokud prolomíte aktuální vlajkovou loď – Pixel 4, můžete získat až 1,5 milionů dolarů. Konkrétně tedy čip Titan M.

Samozřejmě, že Google nebude platit milion dolarů za žádný malý bug. Pokud chcete tuto odměnu získat, budete se muset do nového Pixelu vzdáleně nabourat a překonat bezpečnostní čip Titan M. Jinými slovy nebudete mít k telefonu fyzický přístup a budete ho moci vzdáleně ovládat (resetovat zařízení, nabourat bezpečnostní kód, odesílat soubory..). Pokud se vám to povede, Google vám s radostí odevzdá celý jeden milion dolarů a přidá ještě 500 000 dolarů navíc, pokud se vám to povede v konkrétních verzích, které jsou určeny pro vývojáře.

google titan m

Google poprvé představil čip Titan M v Pixelech 3. Ten má za úkol ověřování firmwaru, zpracování kódu uzamčené obrazovky a navíc zabraňuje tomu, aby škodlivé aplikace působily nepořádek v systému. Je tedy vidět, že Google svému čipu dosti důvěřuje, když nabízí takto vysokou odměnu. Je otázkou, zda a popřípadě kdy se to komu povede.

Povede se někomu prolomit čip Titan M?

Zdroj: techcrunch.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)