Google připravil velkou aktualizaci pro Wear OS. Nová funkce Tiles připomíná widgety

wear os tiles google smartwatch

Wear OS prošel během posledních let mnoha velkými změnami. Ať už to bylo rozšíření aplikací, možnost přidání ciferníků s vlastním sledováním, změnami oznámení atd. Další velká změna se blíží a nazývá se Tiles. Na první pohled se dá nová funkce přirovnat k widgetům, které známe z Android telefonů.

Tiles je nová funkce pro smarwatch se systémem Wear OS

Poslední velkou změnou pro Wear OS byla změna chování rozhraní při táhnutí prstem do levé či pravé strany. Otevírá se Asistent Google anebo Google Fit. Díky Tiles si na tato gesta budete moct přidat další množství různých informačních obrazovek. Tyto dlaždice mohou být uspořádány v jakémkoliv pořadí.

Wear OS by Google: Make every minute matter

Wear OS by Google: Make every minute matter

V první aktualizaci bude k dispozici celkem šest informačních karet: cíl, další událost, předpověď počasí, měření tepu, aktuality (zprávy) a časovač. Prozatím není jasné, jestli budou Tiles k dispozici i třetím stranám a budou je moct vytvářet vývojáři. První demo této funkce bude k dispozici na Google I/O. Dá se očekávat, že na této konferenci se dozvíme i více informací ohledně této novinky. Vydání je plánováno během června.

Wear OS by Google Smartwatch
Wear OS by Google Smartwatch

Jak se vám líbí nová funkce Tiles?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)